Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

bílí broučci v substrátu

Co vše ta naše želva potřebuje
Odpovědět
Marta4
Matador
Příspěvky: 57
Registrován: pon 12. pro 2016 17:13:21

bílí broučci v substrátu

Příspěvek od Marta4 » čtv 25. led 2018 11:19:42

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat jestli nemáte zkušenosti s bílými broučky v substrátu. Nedávno jsem čistila celé terárium, vše myla, ale zase se začínají (zatím v minimálním měřítku) vyskytovat. Když byl ještě starý substrát, tak navrchu kde byl suchý nebyli, když se prohrábnul tak jich byli desítky a desítky. Vím, že někdy bývají v květináčích v hlíně, ale na kytku nejdou. Jsou tak půl milimetru malincí a jemní (nevím jestli to nejsou molice).
Vadí to želvičkám? Jak by se to dalo řešit přírodní cestou, aby se zlikvidovali a nemnožili? Na klasické mušky jsem měla mucholapky, ale ty se teď nevyskytují.

Děkuji moc za odpověď.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: bílí broučci v substrátu

Příspěvek od Mirek » čtv 25. led 2018 13:51:11

Želvám by to vadit nemělo, nicméně problém s hmyzem v teráriu se dá řešit přimícháním vápence do substrátu. Změní se jeho pH a hmyzu se v něm tolik nedaří. Takhle jsem se zbavil mušek, jestli to pomůže i na broučky, to nevím, ale stojí za pokus to zjistit.

Marta4
Matador
Příspěvky: 57
Registrován: pon 12. pro 2016 17:13:21

Re: bílí broučci v substrátu

Příspěvek od Marta4 » čtv 25. led 2018 18:04:25

Myslíte toto: Dolomitický vápenec mletá monominerální hornina, která se v zahradnictví používá ke snížení pH půdy.

Děkuji.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: bílí broučci v substrátu

Příspěvek od Mirek » čtv 25. led 2018 18:30:04

Ano, toto jde použít také, pokud v tom nejsou obsažena hnojiva (neměla by být). Případně můžete použít vápenec, kterým se želvám sype jídlo.

Marta4
Matador
Příspěvky: 57
Registrován: pon 12. pro 2016 17:13:21

želví moč

Příspěvek od Marta4 » pon 12. bře 2018 22:03:29

Dobrý večer,

mám prosím prosbu. Vím, že želví moč je bílá a jako vápno. Dnes jsem našla vedle trusu a moči i větší bílý "trus" cca 0,5 cm. Byl dost tvrdý a po zlomení celý bílý, jako tvrdé vápno. Je to u želv normální, není to močový kámen? Z čeho to je, a jak tomu zabránit?
Želvičce je 1,5 roku (želva zelenavá). Celoročně v teráriu, jí zelenou stravu, bez živočišné a voda je stále v dosahu.
Každý den hodně sypu saláty a lupeny vápníkem. Je to nutné každý den a v takovém množství, nebo to na to nemá vliv?

Děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: bílí broučci v substrátu

Příspěvek od Mirek » úte 13. bře 2018 1:42:37

Uráty mohou vysychat, takže v době nálezu mohou mít takovou strukturu, ačkoliv v době, kdy je želva vylučuje, jsou řidčí. Nicméně nemusíte vápnit moc, postačí lehce obden povápnit. Samozřejmostí je voda v misce a to, aby želva spala ve vlhku.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: bílí broučci v substrátu

Příspěvek od euzelva » úte 27. bře 2018 7:36:36

Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět