Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Zóny terárium

Co vše ta naše želva potřebuje
Odpovědět
Peťas
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pon 28. srp 2017 20:02:07

Zóny terárium

Příspěvek od Peťas » sob 02. zář 2017 10:54:27

Teď jsem přišla na to, že mám asi blbě postavené terárium co se týče zón substrátu...mám hruba na 1/2 kamínky a na druhé terarijní substrát, což je asi dobře, ale výhřev je umístěn uplně v pravé části nad substrátem a v téže části mají i domky na spaní....ale viděla jsem fotky terárka na jedné stránce, kde byl ter.substrát úplně vlevo(v ochlazovací části), kde měly i domečky(úkryty na spaní), pak část kamínků(střed teplot), kde byly misky na jídlo a vodu a pak zas substrát vpravo, kde byl i výhřev a uvb....
Tím pádem želvy spí v chladné části, což mi přijde logické a ne ve vyhřívací části....není to tak špatně?Když nechtějí být v teple, tak stejně nemají jinou možnost spánku než v té teplé části, kde jsou lampy. Nemám to předělat, ať spí v té nejchladnější části terária?
Přílohy
IMG_20170829_174154.jpg
Tak to mají ted
IMG_20170902_105505.jpg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Zóny terárium

Příspěvek od Mirek » ned 03. zář 2017 14:36:35

Předělávat to můžete, ale nemusíte - není to špatně. Želvy spí zpravidla v noci a to je osvětlení vypnuté - tedy celé terárium je "chladné". Pokud se chtějí schovat přes den, mohou na kameny do studené části, kde to nevadí, případě i do domku, kde bude vždy nižší teplota.

Peťas
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: pon 28. srp 2017 20:02:07

Re: Zóny terárium

Příspěvek od Peťas » úte 05. zář 2017 18:25:02

Ony se moc na kamení chladit nehodily, spíš vlezly do domku, ale tam si moc s ochlazením nepomohly. Než jste napsal, tak jsem to předělala a vyhovuje jim to perfektně. Když chce jedna odpočívat a nechce jít do tepla, tak si odpočívá v domku a není omezena tou, co chce teplo. Přišly na to hned, ani neměly tendenci se zahrabávat v teplé části, kde byly zvyklé...akorát vstávají později,než se k nim teplo z pravé části dostane.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Zóny terárium

Příspěvek od Mirek » úte 05. zář 2017 19:58:47

Pokud jim to tedy tak vyhovuje, tak není co řešit :)

Odpovědět