Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Vhodný teploměr

Co vše ta naše želva potřebuje
Odpovědět
Fibrom
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř 15. čer 2016 23:00:46

Vhodný teploměr

Příspěvek od Fibrom » stř 15. čer 2016 23:32:38

Dobrý večer,
potřeboval bych poradit, jaký teploměr použít při měření teploty pod výhřevnou lampou.V terárku mám Teploměr / vlhkoměr EXO TERRA digitální.Po přiložení sondy na substrát jsem naměřil cca 45°C,vyzkoušel jsem ještě čidlo z meteostanice,výsledek stejný.Poté jsem vyzkoušel dva rtuťové teploměry a ty naměřily oba 35°C.Žárovku jsem zakoupil ZOO med 25W bodovou a mám ji umístěnou cca 13cm na substrátem.Výše zmíněné digitální teplomeřy mají sondu černou, tak nevím, jestli vlivem toho se víc nezahřívají a tím padem je teplota zkreslená?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodný teploměr

Příspěvek od euzelva » stř 15. čer 2016 23:34:59

Teplota stačí orientačně a rtuťový je asi nejlepší. Výškou lampy snížíte i teplotu.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Fibrom
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř 15. čer 2016 23:00:46

Re: Vhodný teploměr

Příspěvek od Fibrom » stř 15. čer 2016 23:53:26

+-10°C už je ale docela dost, ne?Takže použiju rtuťový...Hlavní důvod je,že želva měla teď několik dní bublinky u nosu.Někdy víc, někdy míň, některý den vůbec.Dočetl jsem se,že mám zvýšit teploty.Je tedy pro vás 35°C podle rtuťového teploměru dostačující?Od chovatele jsem měl v terárku obyčejnou žárovku 25W a tam jsem naměřil pod digitálním 29,9°C,takže podle rtuťového by teplota byla ještě rozhodně menší...Mám terárko velikost 100x40x50.Pokud je zapnutá výhřevná lampa,tak se pod ní želva vyhřívá téměr celou dobu,což jsem se tady dočetl,že je důsledkem nízké teploty...už jsi nad tím lámu hlavu několik dní a nevím,jak to udělat spravně?Jinak je želva aktivní,žere a pribývá na váze.Je to asi 8 měsíčni mládě.Díky moc za radu

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Vhodný teploměr

Příspěvek od euzelva » čtv 16. čer 2016 8:54:28

Fibrom píše:+-10°C už je ale docela dost, ne?Takže použiji rtuťový...Hlavní důvod je,že želva měla teď několik dní bublinky u nosu.Někdy víc, někdy míň, některý den vůbec.Dočetl jsem se,že mám zvýšit teploty.Je tedy pro vás 35°C podle rtuťového teploměru dostačující?Od chovatele jsem měl v terárku obyčejnou žárovku 25W a tam jsem naměřil pod digitálním 29,9°C,takže podle rtuťového by teplota byla ještě rozhodně menší...Mám terárko velikost 100x40x50. Pokud je zapnutá výhřevná lampa,tak se pod ní želva vyhřívá téměr celou dobu,což jsem se tady dočetl,že je důsledkem nízké teploty...už jsi nad tím lámu hlavu několik dní a nevím,jak to udělat správně?Jinak je želva aktivní,žere a přibývá na váze.Je to asi 8 měsíčni mládě.Díky moc za radu
To jsme si nerozuměli, +- všeobecně tedy např. u nastavení 30 je v pohodě tolerance +-2;C . Rtuťový teploměr je velice přesný. Nemá cenu nic řešit pokud je želva v pohodě, teploty by jste měl řešit s chovatelem vzhledem na historii chovu. V tom mohou být zásadní rozdíly.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět