Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Náprava krunýře želvy

Upravujeme a napravujeme
Odpovědět
michal02
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pon 03. úno 2020 13:59:56

Náprava krunýře želvy

Příspěvek od michal02 » pon 03. úno 2020 14:43:49

Dobrý den,
převzal jsem tak před dvěma měsíci se vším všudy od známého 2 cca 10 cm.velké želvičky zelenavé. Co jsem se ho ptal, tak podmínky k chovu měli normální, jen je krmil ob den granulemi (3-4x týdně), rostli mu jak z vody. U mne v teráriu mají granule 1x týdně, vlhký lignocel, UVB osvětlení a stravu pokaždé posypanou vápníkem. O chovu želv vím jen to co jsem se dočetl. Jde mi o to, že mají hrbolatý krunýř a plastron nemají tak krásně boubelatý, jak mívají želvy na fotografiích, tak se chci zeptat co bych mohl ještě udělat pro to, abych odboural věci, které vedou k tomu hrbolacení a nepěknosti plastronu. Pro představu přikládám fotografie jedné z nich, ta druhá je na tom podobně. Děkuji za každou radu.
DSCN4807ghj.jpg
DSCN4810.JPG
DSCN4811.JPG
h.jpg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Náprava krunýře želvy

Příspěvek od Mirek » pon 03. úno 2020 15:28:04

Jedná se o rachitidu v důsledku příliš rychlého růstu. Nedá se to napravit, pouze můžete zastavit další postup, a to nastavením vhodných podmínek - vlhkost, UV záření, dostatek vápníku a střídmé krmení. Rachitida je v tomto případě už rozběhnutá, ale pokud to nebude pokračovat, tak to želvu nikterak nebude omezovat - bude to pouze kosmetická vada.

Odpovědět