Stránka 1 z 1

Krunýř a plastron

Napsal: ned 10. bře 2019 12:02:57
od Tompraz
Dobrý den,

zdravím páni chovatelé :).. Přináším pár fotek speeďáka zakoupeného u vás minulý rok někdy v červnu myslím. Na papírech narození říjen až listopad 2017. Chtěl jsem se jen dozvědět jestli se vám podle fotek zdá v pohodě :).. Je žravá ted zase začalal bejt víc aktivní přes zimu spíš jen spala a občas vylezla se nažrat.. Jde mi o to jestli na její věk je velikost normální a jestli vaším zkušeným okem vidíte nějaká přirustky na krunýři nebo plastronu.. furt mě trápí velikost :D.. Žere fakt hodně svitím ji dostatečně. Děkuji za názor :).. Velikost 6,5cm.
https://ctrlv.cz/E8hE
https://ctrlv.cz/8nDk
https://ctrlv.cz/ktPh

Re: Krunýř a plastron

Napsal: ned 10. bře 2019 14:44:36
od Mirek
Já myslím, že želva je v pořádku, alespoň co mohu pohledem posoudit. Nějaká drobné nerovnosti na krunýři by se sice našly, ale vzhdledem k tomu, že je želva chovaná v teráriu se to dá očekávat. Každopádně není to nic, kvůli čemu se máte znepokojovat. :)

Re: Krunýř a plastron

Napsal: ned 10. bře 2019 16:42:25
od Tompraz
Jo díky moc :).. Přece jenom jsem pořád začátečník v chovu a ničím si furt lámu hlavu :D.. Hlavně třeba tím, že za pár měsíců želvě budou dva roky a je pořád tak malá :D.. Ale jak jsem zde četl ono zase lepší když rostě pomaleji než rychle jak prase v chlívku.. granule nežere to mi prostě odmítá.. tak že to už jsem vzdal aby jí dával nějaký hladovky atd to ne.. Prostě dávám jen čekanku mix různejch salátu občas rajče jabko.. Než zase začne rust pampeliška jitrocel atd..

Re: Krunýř a plastron

Napsal: ned 10. bře 2019 22:10:48
od Mirek
Přesně tak, želvy nerostou podle tabulek a pomalý růst není vůbec na škodu... dokonce vyžadovat u želv rychlý růst je proti jejich fyziologii. Já osobně granule nepodávám vůbec a nemyslí si, že by je želvy potřebovaly.