Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

krunýř

Upravujeme a napravujeme
Odpovědět
poldinka1
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát 07. pro 2018 13:52:51

krunýř

Příspěvek od poldinka1 » pát 07. pro 2018 13:59:29

Dobrý den, máme cca. 3 letou želvu a nejsem si jistá, jestli její krunýř vypadá jak má (jestli jí nechybí nějaké vitamíny, atd..). Posílám fotky. Mohli by jste mi poradit, zda je to v pořádku? Krmíme ji v podstatě jen různými druhy salátů. Jakékoliv granule odmítá. Když jí posypu salát vitamínovým práškem, tak ho nežere. Jinak je čiperná, nezazimovávám ji.
Děkuji za Váš názor.
Přílohy
Poldinka.jpg
poldinka2.jpg
želva.jpg

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: krunýř

Příspěvek od euzelva » pát 07. pro 2018 22:50:53

Želva je dost rachitická, co za to může? Dle popisu jednoznačně nevhodná strava a to saláty :!: Napravit to již nelze, zastavit ano, pokud zvolíte vhodnější stravu pro suchozemské želvy a granule to nejsou. Že to želva nechce, nevadí, čas když nepovolíte ji to naučí.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

poldinka1
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pát 07. pro 2018 13:52:51

Re: krunýř

Příspěvek od poldinka1 » pát 07. pro 2018 23:50:26

Děkuji za odpověď. Nenapsala jsem to úplně přesně -jaro, léto, podzim krmíme převážně tím, co zahrada a okolí dá. Především je to pampeliška, to jí chutná nejvíc. Plus jitrocel, hluchavka. Saláty jako doplněk a hlavní (jedinou) stravou jsou v podstatě přes zimu. Strašně jí chutnají a ve zverimexu běžně vidím salát v teràrku, takže mě ani nenapadlo, že něco neni v pořádku. Každopádně si tu stravu budu muset víc nastudovat a nepovolit.

Odpovědět