Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Teče krev z drápků

Upravujeme a napravujeme
Odpovědět
Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Teče krev z drápků

Příspěvek od Justýna » ned 24. dub 2016 12:43:14

Dnes jsem podruhé strihala kleštěmi želvě drapky a z několika drápků ji šlo trošku krve, ale strihala jsem kus od nervu. Je něco špatně? Všechny jsem ji je vyčistila. Nevytékala ale byla jen krvavá špička drapku a když jsem ji držela pevněji nohu, tak šla ven.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2916
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče krev z drápků

Příspěvek od euzelva » ned 24. dub 2016 14:12:15

Špatně je, že v tomto věku stříháte drápy :!: A nad nervem jste nestříhala to by netekla krev. Těmto želvám se drápy nestříhají :!: Dělá se to až cca od 12 cm pokud je to potřeba.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Teče krev z drápků

Příspěvek od Justýna » ned 24. dub 2016 14:59:01

strihala jsem bílý dráp a ne do tmavého, stříhám i psovi a morčeti drapy a nikdy problém. Nikde se nepíše, že želvám se stříhají drapy az od 12cm a když ji překážely při doslapu, tak jak jsem to mohla vědět!

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2916
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Teče krev z drápků

Příspěvek od euzelva » ned 24. dub 2016 15:08:25

Justýna píše:strihala jsem bílý dráp a ne do tmavého, stříhám i psovi a morčeti drapy a nikdy problém. Nikde se nepíše, že želvám se stříhají drapy az od 12cm a když ji překážely při doslapu, tak jak jsem to mohla vědět!
Protože jste střihla do nervu je tam krev, jinak by tam přeci nebyla to je naprosto jasné. Když nevím, tak se zeptám nic jednoduššího neznám. Malé želvy se líhnou s ostrými drápky a chvilku to trvá než se samovolně obrousí a nebo druhý případ, začnou přerůstat. Laik to těžko určuje kdy je to potřeba.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Teče krev z drápků

Příspěvek od Justýna » ned 24. dub 2016 15:28:56

Ale opravdu má špičky bílé a tmavý nerv až kousek za tím, každopádně příště vím a fakt mě to mrzí, ale ani necukala nožkou nebo jakýkoliv náznak zaboleni.

Odpovědět