Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Nechce mi tam spát

Do výběhu, na balkón, terária nebo želvího stolu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Nechce mi tam spát

Příspěvek od Justýna » sob 03. říj 2015 13:10:38

Nevíte, v čem by mohl být problém, když mi želva nechce spát v teráriu v domku, pro lepší představu přidám fotku. Chodí mi spát pod ten most ze dřeva a pod ním si vyhrabe v kamínkách důlek, kde spí. Ale není tam vlhko, je tam úplně sucho a to pro ni není dobré, protože ráno má vyschlý spodek krunýře. Zkoušela jsem i domek na substrátu otočit a bez úspěchu. Je to keramický přístřešek bez zadní stěny a dna, takže se může zahrabat. Zkoušela jsem měnit vlhkost substrátu a bez úspěchu. Je možné, že to je v teplé části a chce jít spát do většího chladna a když bych dala domek místo mostu a dala tam i nějaký substrát, že by tam spala? Prostě musí spát ve vlhku, protože po pár dnech v suchu má příšerné bříško...takže ji zatím přemisťuji. Snad někoho napadne, v čem to je špatné? Děkuji
Přílohy
IMG_20151003_122051.jpg
IMG_20151003_122220.jpg

Anor
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 06. srp 2015 14:16:01

Re: Nechce mi tam spát

Příspěvek od Anor » sob 03. říj 2015 18:24:33

A zkusila jste jí ten most prostě zabavit? Nebo přesunout o kousek vedle na substrát? Nebo ubrat kamínky, přidat substrát a trochu posunout ten most... Zdá se mi ta vaše želva docela paličatá. Takhle jsem zezačátku bojovala se svým zakrslým králíkem, taky je to paličák... Musela jsem ho prostě "přečůrat" tak, aby si myslel, že bylo po jeho :D Třeba to u želv chodí stejně... :roll:

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Nechce mi tam spát

Příspěvek od Justýna » sob 03. říj 2015 18:31:15

Ona ale byla zvyklá lozit všude ve venkovním výběhu, šplhat a zdolávat překážky a rovina v terárku je nuda, takže se dal ten mostek, přes který ráda lozí a dát ho pryč by byla poslední možnost, to bych ji už raději noc co noc přemysťovala, než ji ubrat lození po něm...a je to ze dřeva a to do vlhka nemůžu dát, to by začal od substrátu plesnivět a navíc je to v blízkosti žárovek, což by mohla být pěkná nehoda s tím, že občas z mostu ráda skáče a překuluje se, takže nechci riskovat přehřátí pod výhřevkou, na tomto místě to funguje. Vím, že želva si spí, kde chce a ne kde chci já, ale vlhko prostě potřebuje a v tom případě musí mít rozum chovatel, když ne želva nemá :roll:

Uživatelský avatar
Lucina
Matador
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 02. dub 2015 11:27:06

Re: Nechce mi tam spát

Příspěvek od Lucina » ned 04. říj 2015 15:05:39

Ja mam ten isty mostik a mame ho vo vlhkom substrate a nic neplesnivie, pravdupovediac ma ani nenapadlo, ze by to mohlo zacat plesniviet :) Je to jej oblubene miesto a spava tam kazdu noc zahrabana, tak isto ho rada prelieza a dala som ho tak na nizko, aby bezpecne aj lozila a este ani raz sa nepretocila. Skor mam pocit, ze sa pretoci na tych najmensich prekazkach :D vyskusajte ho dat na to vlhko, co som si vsimla tak nasa zelvicka rada chodi do takych tmavych miest, aj ked beha po byte, tak pod postel rada chodi apod. Mozno aj vasa:)
korkaa.jpg

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Nechce mi tam spát

Příspěvek od Justýna » ned 04. říj 2015 17:18:14

Tak jsem to vyřešila tak, že jsem kamení pod mostem dala pryč a nahradila substrátem a šla tam spát. Jak to máte vy, tak se mi to nevleze, mám ten větší mostek a když by byl na substrátu, tak je moc blízko žárovek a mohla by pod ne spadnout. Až budu měnit substrát, tak to musím nějak překopat:-))

Uživatelský avatar
aly
Pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: stř 12. lis 2014 10:17:40

Re: Nechce mi tam spát

Příspěvek od aly » úte 06. říj 2015 8:15:18

Zdravím, dřevěný mostek natřete 2-3 vrstvami bezbarvého vodou ředitelného laku a nebude plesnivět ani ve vlhkém substrátu, vyzkoušeno ;)

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Nechce mi tam spát

Příspěvek od Justýna » úte 06. říj 2015 8:32:40

Zkusim, diky za tip

Odpovědět