Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

kam umístit úkryt želvy

Do výběhu, na balkón, terária nebo želvího stolu
Odpovědět
andrea198
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte 01. črc 2014 14:07:01

kam umístit úkryt želvy

Příspěvek od andrea198 » čtv 17. črc 2014 19:52:21

Dobrý den,
kam máme umístit úkryt želvy?Máme ho dát na substrát nebo kamení.Naše želva se na noc schovávala do rohu na substrát,tak jsme jí dali domeček tam,ale nevíme,jestli je to správně.Děkuji za odpověd

Uživatelský avatar
Denisa H
Pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: pon 16. čer 2014 12:59:59
Bydliště: Brno - Venkov

Re: kam umístit úkryt želvy

Příspěvek od Denisa H » čtv 17. črc 2014 20:52:48

Ahoj,

já mám domeček na substrátu. Je fajn když je želva zahrabaná a může nasávat vlhkost ze substrátu. Ale ona si stejně většinou lehne tam kam chce. Sem tam přespí i v suché části.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: kam umístit úkryt želvy

Příspěvek od Mirek » ned 20. črc 2014 15:43:11

100% ho dejte do vlhké části. V domku bude vyšší vlhkost, takže si želva může vybrat.

Kuba
Borec
Příspěvky: 136
Registrován: stř 18. čer 2014 21:29:24

Re: kam umístit úkryt želvy

Příspěvek od Kuba » ned 20. črc 2014 16:56:58

Určitě do vlhké části, ale pozor na to když želva na něho vyleze ať se nepřevrátí a nedostane se přímo pod lampu, protože pro želvy není nic překážkou :D ;)

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: kam umístit úkryt želvy

Příspěvek od TondaSchumacher » čtv 20. říj 2016 9:20:34

Taky to právě řeším.... myslím že želva ocení jak domeček bude v tom vlhčím koutě kde se na noc zahrabe a krunýř bude ve vlhku. Každopádně to ale neocení ta dřevěná bouda (to vlhko) jelikož dřevo saje a ...ale co tak se udělá pak nová no.
Jen takový detail - všude čtu že boudička má být v terárku na vlhkém substrátu a tam bývá vesměs bodovka. Zároveň ale čtu že okolo bodovky by nemělo nic být z důvodu toho že kdyby se želva převalila na záda tak aby nebyl malér.
Možná jsme to tu ještě nepřečetl celé tak se omlouvám pokud to zde někde je ale mohl by sem někdo dát odkaz na fotku VHODNÉ zařízeného terária? Kde maj být šutry, kde substrát, kde světla atd..... takový ideál inspirační obrázek. Fotek je na netu mnoho ale je pravda že každej to nemá dokonale že.... ;)

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: kam umístit úkryt želvy

Příspěvek od Mirek » čtv 20. říj 2016 15:14:43

http://euzelva.cz/soubory/stranky/fotky ... ky-226.jpg

Třeba tohle je dobře zařízeno. Osobně bych sice jako denní světlo volil trubici, ale vzhledem k velikosti terária to zřejmě v tomto konkrétním případě nebylo potřeba.

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: kam umístit úkryt želvy

Příspěvek od TondaSchumacher » čtv 20. říj 2016 19:03:45

Díky moc - nějak tak to chci udělat a bude tam i trubice a celkově trošku větší a delší takže si s tím vyhraju.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: kam umístit úkryt želvy

Příspěvek od Mirek » čtv 20. říj 2016 19:15:09

Tak si vzpomínám, nesliboval jsem Vám zaslání fotek mých terárií, jakmile je najdu v počítači? Fotky jsem už našel, ale zapomněl jsem na to, za což se omlouvám, pokud jste to byl právě vy. :)

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: kam umístit úkryt želvy

Příspěvek od TondaSchumacher » čtv 20. říj 2016 19:34:43

Jj to jsem byl já. Nevím jak to zde chodí ale mejl asi víte že? Koukám na Vaše bydliště a už mne i napadlo že se stavím na pokec - mám to autem kousek ale nechci být vtěrka :D

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: kam umístit úkryt želvy

Příspěvek od Mirek » čtv 20. říj 2016 20:57:28

Maily sice mohu posílat prostřednictvím fóra, ale pouze jako psaný text bez příloh. Měl by Vám přijít ode mne tedy psaný e-mail, přes který mi uveďte svou adresu. Tak se vyhneme psaní adresy do veřejného fóra a budu Vám pak moci poslat zprávu i s přílohami.

Co se týče té návštěvy. Problémem je, že doma moc nebývám a spoustu času věnuju škole a naděje na zlepšení v následujících letech moc nebude :D

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: kam umístit úkryt želvy

Příspěvek od TondaSchumacher » čtv 20. říj 2016 21:37:23

Právě jsem Vám odepsal na mejla.... ;)
Však jo....ale kdyby byl čas dejte vědět a rád dojedu - přece jen jsme oba ze severu Moravy a autem je to za chvilku. A ono pokec s odborníkem je vždy ok přínos.
Školu chápu a to že nejste doma taky ale co želvičky?.... Máte opatrovníka? :twisted:

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: kam umístit úkryt želvy

Příspěvek od Mirek » čtv 20. říj 2016 21:44:15

Já domů chodím, ale poměrně pozdě. Takže ráno dostanou jídlo a vodu, veřer jim terárko akorát porosím a pozbírám zbytky potravy, trus... Jinak se o sebe želvy starají samy.. No a až bude studium porbíhat v jiném městě, tak bude asi zvolen opatrovník :D I když nerad, nejraději bych se o ně staral sám :)

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: kam umístit úkryt želvy

Příspěvek od TondaSchumacher » pát 21. říj 2016 20:54:47

No ještě že máte želvičky...
Papoušek nebo pes by toto nesnesl :D
Máme mluvícího papouška a ty jeho řeči to je síla. Jednou mi i rozebral elektriku na terárku od leguána a říkal že je šikula. Naštěstí želvičky budou v jiné části domu a k těm se ani nedostane :lol:
Jinak díky za fotky...
Já dnes koupil v OBI 15kg kamínků (maj akci) a vybral takové dohněda..... snad to nebudou želvy polykat. Pak jsme koupil krásněj květináč a objímky, kabel a jiné detaily.... Terárko už je dá se říci hotové. Zbývají pouze detaily

Odpovědět