Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Otevřená bouda

Do výběhu, na balkón, terária nebo želvího stolu
Odpovědět
Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Otevřená bouda

Příspěvek od Justýna » čtv 06. srp 2015 15:48:57

Prosím Vás, i když je krásně teploučko a bouda by mohla být nonstop otevřená, tak já musím večer co večer zavírat dveře, protože mi do boudy k želvě lezou snad všichni slimáci ze zahrady. Dá se to nějak zabezpečit, aby jí tam ty potvory nelezly? Jsou jich tam mraky a vadí mi tam, pro želvu je lepší, když to má otevřené, často se mi stává, že už čeká za dveřmi a nemůže se dočkat jít ven.
Jak se tedy těch otrapů zbavit? Lezou do boudy za chládkem a vlhkem :evil:

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřená bouda

Příspěvek od euzelva » čtv 06. srp 2015 17:53:43

Tak to tedy vůbec nevím, snad snížit vlhkost :?
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Otevřená bouda

Příspěvek od Justýna » čtv 06. srp 2015 20:59:24

To taky nepomůže, už jsem z toho šílená, nevím, kde se pořád berou....vy je tam nemáte?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Otevřená bouda

Příspěvek od euzelva » čtv 06. srp 2015 21:34:12

Ne, v boudách ani jeden :o
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Otevřená bouda

Příspěvek od Mirek » čtv 06. srp 2015 23:24:54

Možná by pomohlo kolem výběhu (v bezpečné vzdálenosti od výběhu) nasypat takové ty modré granulky proti slimákům... My jsme to dělávali na záhonu - po obvodu políčka jsme to rozsypali (čili k zelenině se to nedostalo) a slimáci se zredukovali...

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Otevřená bouda

Příspěvek od Justýna » pát 07. srp 2015 9:30:49

A nelezou z hlíny? Slimáci se přece na zimu umí zahrabat, tak aby to obsypání vůbec pomohlo a nevyhrabávali se podkladem? Dnes jsem to zase zkusila nechat do rána otevřené a ráno 15 kousků, jednoho měla želva i na sobě :evil: bouda bez dna by byla i pro mě lepší, nemusím co večer rosit substrát v domku.
Ty modré granulky nemůžou se nějak vsakovat do země deštěm, aby ty rostliny z výběhu nemohli ten jed nasát kořínky a udělat zle želvě? Nerada něco sypám podél stěn, ať už na mravence či slimáky :| Celá tato naše první sezona venku je nevydařená, hraboše už skvěle plaším plašičem z PET lahví, už se raději odstěhoval :lol: , mravenci tam sice jsou, ale pochopili, že pokud se nebudou držet v rozumném počtu, tak začne zas válka, takže nyní je to ve stavu symbiozy, kdy se želva a mravenci tak nějak přehlížejí a vzájemně spolu žijí a teď slizouni :evil: :evil:

Anor
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 06. srp 2015 14:16:01

Re: Otevřená bouda

Příspěvek od Anor » pát 07. srp 2015 10:23:15

My máme pro želváka ve výběhu boudičku bez dna a slimáci si jí vůbec nevšímají. Čeho si ale všímají, tak psích granulí. Pes jich měl vždycky ráno plnou misku, hnus. Tak jsme začali sypat modré granulky okolo boudy a je to o 80% lepší.
Možná bych zkusila nasypat ty granule zvenku. Cestičku kolem celého výběhu ve větší vzdálenosti od stěn, aby se k tomu želva náhodou nedostala. Mamka to sype i na záhony už několik let a zdá se, že nám to nijak nevadí. :)

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Otevřená bouda

Příspěvek od Justýna » pát 07. srp 2015 10:42:44

Tak Vás poslechnu, ale myslím si, že tento rok už to asi nepomůže, pokud jsou ve výběhu pod dnem boudy a v noci vylézají, to bych musela komplet vše převrátit vzhůru nohama, obsypu to a uvidím, odkud se ty potvory berou. Děkuji

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Otevřená bouda

Příspěvek od Mirek » pát 07. srp 2015 11:08:07

Jak píše Anor, tak je třeba to sypat v bezpečné vzdálenosti od stěn.

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: Otevřená bouda

Příspěvek od TondaSchumacher » úte 18. říj 2016 21:32:46

Já tedy želvu ještě nemám a teprve ji budu kupovat a stavět výběh atd. Zaujalo mne ale že řešíte slimáky...já osobně bych se bál živočichů jako je ježek, kuna, liška atd......(viděl jsem zde i jezevce).
Jak máte zabezpečené venkovní výběhy? Nebo to máte shora volné? :shock:
Navíc taková dospělá sulkáta a nebo pardálka....to bych se bál i toho že mi to někdo ukrade

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Otevřená bouda

Příspěvek od Mirek » úte 18. říj 2016 22:05:12

Výběh mám shora otevřený, ale v místech, kde hrozí častý výskyt kun a podobné havěti bych o vrchním oplocení uvažoval. Ježci a kočky nejsou pro želvy rizikem.

Michal K
Pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: úte 30. zář 2014 9:41:18

Re: Otevřená bouda

Příspěvek od Michal K » stř 19. říj 2016 6:47:28

I já jsem sváděl boj se slimáky. Zjistil jsem, že sépiovka nebo nadrcené skořápky pro ně byli velkým lákadlem. Nemám rád chemii a bojím se kam až by se to mohlo dostat, takže jsem prováděl mechanické odstranění čas od času.

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: Otevřená bouda

Příspěvek od TondaSchumacher » stř 19. říj 2016 9:43:49

Já bych to musel udělat pořádně jelikož kuny jsou tu zcela běžné a už nám běhal po zahradě i jezevec (raritka a jen 1x ale byl tu)....takže bych udělal betonové základy a obrubníky a vrch taky s poklopem a na zámek.....
Nerad bych o želvičky přišel.......

Odpovědět