Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Jak vysoko máte květináč se žárovkou

Teploty při chovu želv
Odpovědět
Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Jak vysoko máte květináč se žárovkou

Příspěvek od Justýna » pát 22. led 2016 17:52:43

Prosím, kdo používáte nyní 60w nebo 40w obyčejné žárovky na výhřev, jak ji máte vysoko(spodní hranu květináče) a kolik naměříte na substrátu teplotu?
Objednala jsem si digitální teploměr z laborky a naměřil mi s 60w žárovkou 14cm a je tam naměřeno 33,2st., chladná část u metrového terárka mi hlásí 22,6 max.23st, což je málo na 60w. I v elektrovybavení do terária má pan Junek pro metrové terárko 40-60w...to bych na letní režim musela mít 100w, abych dosáhla ve studené části aspoň 25-28st.?
Nevím, jestli jsou na takové měření na substrátu ty digitální s čidlem uzpůsobené a meří tím pádem blbě, ale teploměr mi s kapalinou pořád neustále stoupá a digitály se teplotou během cca hodiny od zapnutí lampy nemění.

Změříte mi někdo tu teplotu u vás s těmito watážemi? A nebo kdo máte terárium 100x50x50, tak mi moc pomůže, jakou žárovku používáte na letní a podzimní-jarní režim.
Strááášně moc veliké díky všem, kteří pomůžou.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vysoko máte květináč se žárovkou

Příspěvek od euzelva » pát 22. led 2016 17:57:40

Celková teplota v teráriu je kombinací více faktorů. A to okolní teplota, Topný výkon uvnitř terária a nakonec jakou teplotu tam požadujete. Pod výhřevným světlem je to jasné a teplota se nastavuje výškou zavěšení. Pokud teráriu nevyhřejete musíte si poradit například silnější žárovkou a nebo přidáním dalšího "topidla".
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Jak vysoko máte květináč se žárovkou

Příspěvek od Justýna » pát 22. led 2016 17:59:45

A myslíte si, že pod 60w žárovkou je 14cm nad povrchem těch 33 dobře? Bojím se tam šupnout 100w, mám trubicovou denní 14w, uvb 25w, místnost je 21st.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vysoko máte květináč se žárovkou

Příspěvek od euzelva » pát 22. led 2016 18:46:56

Nemyslím si nic, musíte to prostě změřit :(
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Jak vysoko máte květináč se žárovkou

Příspěvek od Justýna » pát 22. led 2016 20:28:09

Blondýna opravdu nejsem, :evil: Chápu, že to musím změřit, bez toho to jaksi nejde, ale když máte elektro vybavu do metrového terarka psanou 40-60w, tak asi víte, že 100% určitě jedna nebo druhá wattaz udělá ty teploty, které potřebujete a pak by mi bylo jasné, že ty čidla laborat.teploměru měří špatně hodnoty a vedela bych tedy, kde je problém. Myslela jsem, že se zapojí někdo s metrovým terarkem a poradi, jaké teploty mu to háže s danými žárovkami +-. O nic víc mi nešlo, jen vědět zda musí stačit max.60w na metrové terarko.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vysoko máte květináč se žárovkou

Příspěvek od euzelva » pát 22. led 2016 23:22:34

každé zařízení je osobité a prostě to musíte změřit, a nemusíte se čílit ;) Když jsem osazoval osvětlením terária měl jsem deset druhů žárovek a zkoušel, zkoušel. A přesto to v jiném prostředí je potřeba někdy doladit. Kdybych to věděl, tak Vám to řeknu, ale vždy jde o souhrn teplotních faktorů a to prostě jinak nezjistíte, bohužel.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Jak vysoko máte květináč se žárovkou

Příspěvek od Justýna » sob 23. led 2016 8:31:59

Takže by mi to stejně nepomohlo, protože každé terárium reaguje jinak se stejným osvětlením...tak to je pak jasné... Mě jen nastvalo, že jsem doteď želvu chovala při blbé teplotě pod lampou, budu věřit laboratornimu teploměru. Proto mi nechtěla želva žrát a často byla zalezla a pořád jsem nevěděla proč, když jsem to merila měla vyhrev jen 27-28st. Včera jsem tam dala 60w, má kolem 32-33 a žere i to čínský zelí. :lol:

Odpovědět