Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Výhřevná žárovka bez pauzy

Teploty při chovu želv
Odpovědět
Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Výhřevná žárovka bez pauzy

Příspěvek od Justýna » pon 24. srp 2015 19:25:41

Prosím, když se terárium nebude přehřívat a nebude parné počasí, může být výhřevná žárovka bez pauzy např. denní 9-19 hod a výhřev 9,30-18,30? Měla jsem od Vás pane Junku režim s pauzami, což jsem využívala cca měsíc, než šla ven, pak už vše obstaralo počasí, ale v průběhu září jdeme do bytu a nějak mi to už vypadlo, na co se ta pauza dávala....Venku přece jen taky nepere slunce od 9-19, tak bych logicky pauzu dala, ale nejsem si jistá. Bože, fakt nejlepší je želva venku, kde se nic neřeší. :lol: a dál prosím, nepozná želva podle nějakých vnitřních mechanismů v těle, když bude venku zima a jí zrovna vyjdou letní teploty v teráriu, že to je blbost a bude odpočívat? V září najedu na nižší teploty a podle počasí nevím, zda to vyjde tak, aby to krapet odpovídalo tomu, co je venku, ať ji neblbnu, že venku je brzo tma a ona bude mít léto :? Nebo to řeším zbytečně a želva žije tím, co je v terárku a co je za sklem nebo venku za počasí ji je šumák... :lol:

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 1782
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Výhřevná žárovka bez pauzy

Příspěvek od Mirek » pon 24. srp 2015 21:43:04

Polední pauza být nemusí a výhřevná lampa může jet v kuse.

Není to tak, že by si vyloženě řekla, že teploty v teráriu a počasí si protiřečí, tak začne stagnovat, ale pozná, jaké je venku počasí. Želvy dokáží reagovat na změny tlaku a jiné atmosférické jevy, takže někdy můžete sledovat, že želvy jsou v teráriu línější... Jsou aktivní, jí, sluní se, ale není to to stejné jako při jarním slunci :)

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Výhřevná žárovka bez pauzy

Příspěvek od Justýna » úte 25. srp 2015 9:06:50

Děkuji Mirku, tak jí to nechám bez pauzy a uvidím, co se bude dít. Je blbé, že ji budu dávat cca za 14 dní už do terária, že nemůže být venku co nejdéle, abych ji zkrátila zimní období, v paneláku nezazimuji, protože máme ve sklepě tepleji a ledničku zvlášť na želvu fakt nemám :lol: , takže budeme asi slušně válčit jak na začátku :roll: a proběhne určitě zas vztekání, že je v terárku, převracení záda budou na denním pořádku :twisted: , když si zvykla na život venku...terárko to prostě nenahradí, co si budeme říkat...není nad slimáky,mravence ve výběhu, to by se v teráriu nudila :lol:, tam takové sousedy mít nebude. ;) Ale máme už přírustky a přibývá, takže se jí asi daří....což je hlavní

Odpovědět