Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Pardálky již domu??

Teploty při chovu želv
Odpovědět
Jirka
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22. úno 2015 17:31:31

Pardálky již domu??

Příspěvek od Jirka » ned 16. srp 2015 13:28:43

Dobrý den,z duvodu že nebyla možnost ,jsem měl pardálky doma v tera,někdy v puli července jsem je dal již do venkovního vyběhu,teploty byli parádní i v noci a pardálky byli alespon měsíc venku.Ale počasí se pomalu horší,u nás již přes den jen 22 a v noci kolem 16 a již dva dny prší.Želvičky májí dřevěnou boudu se slámou ,ven jsem je dával pro teplotní rozdíly které chci zachovávat a trochu měnit každé cca 3 měsíce?? Proto dotaz,mám je i ted ponechat venku a do kdy,nebo kolika stupnu a nebo je mám již dát do tera a začít pomalu dělat ,,,,léto ,,, děkuji

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Pardálky již domu??

Příspěvek od Mirek » ned 16. srp 2015 14:09:11

Já myslím, že se počasí ještě zlepší, ale pokud dlouhodobá předpověď u Vás hlásí beznadějně ošklivé počasí, tak Vám asi nic jiného nezbude.

Pardálky sice nechovám, ale z klimagramu se dá vyčíst, že tam mají poměrně stabilní teplotu po celý rok od 24 do 28°C, kdy ty nižší teploty začínají v červenci a končí v září - říjnu. Je to sice jen takové teoretizování, ale řekl bych, že nějaké střídají teplot každé tři měsíce nebudou zrovna pro tuto želvu...

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Pardálky již domu??

Příspěvek od euzelva » pon 17. srp 2015 11:03:45

Nechat venku, hlásí špatné počasí pouze přechodně. Ty moje to mají většinou do konce září jisté ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: Pardálky již domu??

Příspěvek od TondaSchumacher » sob 10. čer 2017 18:36:23

Mám dotaz...mám 2 mladé pardálky (vylíhlé v lednu 2017 takže mimina) a mám je doma. Mohu je brát ven alespoň na 2 až 3 hodinky jak je hezky?
Já to tak občas dělám a je na nich vidět že jsou štastné....sluní se a pasou se a vše ok.

Odpovědět