Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

v září do terária

Teploty při chovu želv
Odpovědět
Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

v září do terária

Příspěvek od Justýna » pát 14. srp 2015 8:54:41

Bohužel už nemůže mít naše želva kvůli stěhování venkovní výběh a v průběhu září musí jít do terária. Potřebovala bych poradit, jak nastavit teploty pod lampou(zda jarní nebo letní simulaci). Mám to brát tak, že když bude září už chladnější, tak dát snížené teploty 30st.pod lampou( nebo 35?) a když budou v září v tu dobu vysoké teploty, tak pokračovat v letním režimu...cca 40-45st.pod lampou?
Četla jsem článek, kdy dát želvy domů, ale to se spíš týká želv, které jdou až s chladnými teplotami domů...protože mi přijde v mém případě zbytečné, když nebude skok teplot nechat želvu bez světel a pak postupně přidávat denní, uvb ,výhřevnou...
Venku byla od cca května je to mládě 2014 a přírustky se jí už začaly venku také dělat :)
Děkuji za pomoc....venku to holt bylo všechno jednoduché a o želvě jsem ani nevěděla, o vše se postaralo počasí samo...v terárku se sice bude rozčilovat, nemá ho ráda, ale když to nejde jinak, má smůlu, ne každý má možnost venkovního výběhu

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: v září do terária

Příspěvek od Mirek » pát 14. srp 2015 18:26:41

No ono to nelze 100% určit, ale dalo by se říct, že pokud bude přenesena v průběhu veder, tak by neměla mít problém s vyššími teplotami, nicméně v září se už začíná ochlazovat, alespoň v noci, takže bych raději začal s nižšími teplotami.

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: v září do terária

Příspěvek od Justýna » pát 14. srp 2015 18:37:00

Zkusím tedy odvodit od daných teplot co budou v tu dobu panovat,dekuji

Odpovědět