Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Umisteni domku a teploty

Teploty při chovu želv
Odpovědět
Matylda
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: pon 13. črc 2015 19:43:12

Umisteni domku a teploty

Příspěvek od Matylda » pon 13. črc 2015 20:03:42

Dobry den,

Mam zelvu cca 4 dny, bylo mi receno, ze zelva je ve vybehu teplota cca 28-30 pod vyhrevem. Nicmene moje 25watova zarovka i kdyz ji vytahnu uplne nahoru udela nejmene 35 na vyhrevnem miste. Zvykne si na to zelva? Nebo mam nastavit casovat a po pul hodine zarovku na hodinu vypnout aby teplota klesla. Jinak ve zbytku se dostanu tak na 30 a na chladnem miste na cca 25.

Muj druhy dotaz je. Dome je umisten relativne blizko vyhrevne lempicky. Tepolomer jsem tam jeste nestrcil, nechci ho tam davat kdyz je tam zelva ale nejsem si jisty jestli ji neni vedro. Ukryty ma v 3 takze by mohla prejit jinam. Nevim jestli to mam nechat nebo prehodit do leveho rohu. Nechci zelve po 4 dnech menit terarium takhle razantrne.

Diky :)

Martin
Přílohy
image.jpg
image.jpg
image.jpg

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Umisteni domku a teploty

Příspěvek od Mirek » pon 13. črc 2015 20:37:00

Pokud byla zvyklá na 30°C, měl byste navázat na tyto podmínky. V elektru lze koupit i 15 W žárovky.

Domek bych dal dál od výhřevné lampy. Ne kvůli toho, že by želvě bylo horko, ale z toho důvodu, že při lezení na něl může spadnout přímo pod žárovku, což je nebezpečné.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2917
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Umisteni domku a teploty

Příspěvek od euzelva » pon 13. črc 2015 20:55:33

Měření tímto teploměrem pod výhřevným světlem není dobré, teploměr je uzavřený a vzniká tam teplo uvnitř při takovémto nasvícení. Každopádně vždy záleží na teplotách okolí. Stačí ji buď spínat nárazově nebo použít jiné způsoby ochlazení: http://euzelva.cz/regulace-teplot-u-zelv
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Umisteni domku a teploty

Příspěvek od Justýna » čtv 16. črc 2015 21:18:00

A jakým teploměrem měřit? Já merim taky tímto, co mám v terarku a přesně jak na fotce, tzn.polozim na substrát...nebo stačí klasický bytový teploměr? Super, takže doteď jsem měřila blbe

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Umisteni domku a teploty

Příspěvek od Mirek » čtv 16. črc 2015 22:34:19

Stačí obyčejným bytovým nebo akvaristickým.

Odpovědět