Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

nastavení teplot

Teploty při chovu želv
Odpovědět
Jirka
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22. úno 2015 17:31:31

nastavení teplot

Příspěvek od Jirka » stř 22. dub 2015 14:38:16

Dobrý den,mám v terariu cca dvou letou a 17 měs.starou pardálku.Doposud teploty v rozmezí 35 pod zdrojem,29 okolo a 25 nejchladnější kout.Želvičky dobře žerou,spí ve vlchku ale začínaj se hobně zdržovat pod vyhřevkou než doposud,je to signál pro zvíšení teplot pod žárovkou ? A na kolik? Želvičky budou i nadáe v teráriu,ven na zahradu brány jen na 3 hodky deně pri vetších teplotách-pokud budou takto chovány kdy mužou žačít být brány na venčení děkuji

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: nastavení teplot

Příspěvek od euzelva » stř 22. dub 2015 15:11:03

Já osobně bych neměnil nic, můžete zkusit dát výhřevnou lampu níže (do 35°C) a nic víc zásadního bych nedělal.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Jirka
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22. úno 2015 17:31:31

Re: nastavení teplot

Příspěvek od Jirka » ned 17. kvě 2015 11:26:24

Dobrý den,je to již měsíc od mého dotazu a snad jen že menší želvička je více aktivní se nic nezměnilo,starší stále tráví čas jen pospáváním pod vyhřevkou nebo okolo ní ,jinak jiné změny moc nepozoruji,žerou pampelišku,jetel,jitrocel ,obě maj jasné oči,tvrdé krunýře,mám ponechat stále stejné teploty nebo nějak s nima zahýbat,jen dodám želvičky jsou v terarijním chovu,ven jen za horka na zahradu do výběhu děkuji

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: nastavení teplot

Příspěvek od euzelva » pon 18. kvě 2015 8:02:43

Nevím jak je to u vás, ale já jsem u G.P. snížil teploty o cca 2 - 3 °C v celém prostředí.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Jirka
Nováček
Příspěvky: 18
Registrován: ned 22. úno 2015 17:31:31

Re: nastavení teplot

Příspěvek od Jirka » pon 18. kvě 2015 11:38:37

dobrý den,u mě je to tak že pod zdrojem 35 nejbližší místa 28 a chladný kout kolem 24 mám tedy jít s teplotami dolu děkuji

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: nastavení teplot

Příspěvek od euzelva » pon 18. kvě 2015 23:18:29

To Vám nedokáži takto říci, protože vaší želvu neznám a nevím co v současné době potřebuje za teploty. Musíte to odvodit z jejího chování.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: nastavení teplot

Příspěvek od TondaSchumacher » pát 17. úno 2017 10:02:51

Měl bych dotaz. Máte někdo v teráriu nějaký TERARISTICKÝ TERMOSTAT který by byl nějak spojen s lampou atd...a držel teplotu? např jak je tepleji tak vypne výhřevný zdroj a jak je chladno tak ho naopak vypne atd? ........prostě aby uměl udržet danou teplotu.
Já želvu zatím nemám, ale mám už nachystané terárko a brzy si dovezu od pana Junka 2 malé Pardálky které se prý právě nyní líhnou. ... "Problém" je ten, že nyní nám jede doma plynový kotel, podlahovka a teplota je konstantní a ok. Ale právě někdy v době kdy si želvičky dovezu tak vypneme kotel a budeme topit pevnými palivy až navečer a na chvilu a teplota v místě kde budou želvičky bude o dost nižší a nebo bude jemně kolísat atd.
Takže se bojím a mám obavy jak vyřeším teplotu. Možná zbytečně plaším ale .... jsem puntičkách a vše chci mít na 100% a jelikož topení mám společné s rodiči a otec je skrblík a vypíná plyn brzy tak .... :?
Proto mne napadlo že koupím nějaký termostat a na to napojím nějaký zdroj.
Má to někdo?
Pokud ano dejte odkaz na výrobek a nebo popište jak se s tím pracuje atd... díky moc.

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: nastavení teplot

Příspěvek od TondaSchumacher » pát 17. úno 2017 11:03:39

Koukám na netu a líbí se mi výrobek ATC-300 ... má to 2 zásuvky a do jedné se dá něco co hřeje a čidlo určuje kdy to bude hřát a kdy ne...podle toho co si nastavíte. A v druhé zásuvce je pouze časovač..např na světla atd... To jede pouze v dobu která je nastavená nezávisle na teplotě. No musím co vymyslet......

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: nastavení teplot

Příspěvek od Mirek » sob 18. úno 2017 14:35:44

Proveditelné to myslím je, ale spíše bych to aplikoval do terárií, kde je potřeba celoplošný (nikoli bodový) výhřev na určitou teplotu. Teplota místnosti Vás nemusí zajímat, zajímá Vás teplota v teráriu, kterou není nutné kontrolovat termostatem, pouze stačí zvolit kombinace ostvětlení tak, aby teplota byla ok - tzn. terárko se nepřehřívalo ani nebyla teplota moc nízká.

Pouze v případě, kdy by byla teplota místnosti moc nízká, že by osvětlení nestíhalo terárium vyhřívat bych zvolil další topné zařízení kontrolované termostatem. V takovém případě budou osvětlení a druhé výhřevné zařízení dva oddělené systémy - jeden kontrolvaný časovačem (tedy osvětlení) a druhý termostatem (např. topný kabel).

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: nastavení teplot

Příspěvek od TondaSchumacher » pon 20. úno 2017 17:40:57

Mirku řekl jste to dokonale.....nějak tak si to představuju. Výhoda je ta že to terárium co mám nachystané na ty prcky je 130cm dlouhé takže celkem velké a jde tam udělat několik teplotních zón. Takže už nyní to testuju a vypadá to ok

Odpovědět