Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Teplotní zóny u mláďat

Teploty při chovu želv
Odpovědět
Luke
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte 03. úno 2015 22:46:50

Teplotní zóny u mláďat

Příspěvek od Luke » ned 29. bře 2015 9:52:19

Dobrý den,

mám v teráriu o rozměrech 100 x 50 x 40 cm celkem 4 želvičky. 2x želvu pardálí (mláďata listopad 2013) a 2x sulcatu (mláďata leden 2015) - želvy jsou od stejného chovatele, který měl i dospělé jedince (rodiče) u sebe, tudíž jsem neviděl až tak velký problém mít tyto želvy se stejnými podmínky k chovu pospolu. Terárium je plánováno na 3 roky - potom bude už velké.

Chtěl bych se Vás zeptat, jestli mám takto nastavené teplotní podmínky u mladých želviček správně?
Někde jsem četl, že je pro ně lepší nižší teplota, než pro dospělé jedince, protože se snadněji přehřívají.

Ještě bych k tomu chtěl mimo téma nadpisu se zeptat:
Používám směs, kterou uvádíte na svých stránkách http://euzelva.cz/zelvy-priprava-substratu-do-teraria, udělal jsem jí tedy 1 cihla vlákna - 4l vody - 4l mokrého kopaného písku - hodně vlhká směs.
Teď ovšem mám trochu obavy, když na noc želvičky navlhčím a trochu zahrabu do tohoto substrátu jsou ráno samozřejmě celé nabalené na nohách, potom jim dám k jídlu např. čínské zelí (ještě krmím polníčkem) a ony si ho celý pošlapou a mají pak na jídle a v misce na vodu zbytky substrátu. Nemusím mít strach, že by se mi třeba zacpali, když to mají na tom jídle?
Přílohy
teplotni-zony.jpg

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2917
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Teplotní zóny u mláďat

Příspěvek od euzelva » ned 29. bře 2015 16:11:52

Co se týče substrátu prostě musíte počkat až se nějaká ta voda odpaří, Pokud jde o teploty jsou posazené pro tyto druhy dost nízko, Já je chovám o cca 3 - 5°C výše, ale záleží co simulujete. Každopádně jak je chovat Vám měl poradit prodejce. Substrátem se Vám určitě nezacpou ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Luke
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: úte 03. úno 2015 22:46:50

Re: Teplotní zóny u mláďat

Příspěvek od Luke » ned 29. bře 2015 19:29:52

Děkuji za odpověď,

jen jsem měl strach, když to mají nabalené trochu na jídle, aby jim to nějak neuškodilo. Už jsem klidný :) Substrát už se odpařil, tak to hned vypadá lépe. Co se týče teplot, tak mi přijde, že mají takový útlum jsou aktivní jen pár hodin denně a spí dost přes den, proto držím teploty o něco níž.

Odpovědět