Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Teploty v terariu.

Teploty při chovu želv
Odpovědět
Šafy
Pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 20. led 2022 8:16:50

Teploty v terariu.

Příspěvek od Šafy » pon 23. kvě 2022 18:53:30

Dobry den, chtel jsem se poradit ohledne zelvy zelenave stare tak necely rok (zhruba 9 - 10 mesicu).
Zelve jsem cca od brezna snizil dobu ohrevu na dobu 9:30-12:30 a 14:00-16:00 z puvodne 9:30-12:30 a 14:00-17:30, tedy zkraceno o 1,5 hod denne,jelikoz zacala mene jist a spise si drzela vahu,ovsem jinak byla cila,lezla,zadna unava. Drive mela ve studene casti cca 25-27 stupnu a pod lampou tak 32-33 stupnu. Momentalne po vyse zminenem zkraceni doby ohrevu ma ve studene casti porad 25-27 stupnu a pod lampou tak 27-31 stupnu.Bohuzel se mi vice nedari snizit teploty ve studene casti diky bytove jednotce a pod lampou mi to take vice nejde, zvedl jsem lampu az pod strop teraria a i jsem pouzil slabsi osvetleni.
Nepozoruji, ze by byla nejaka unavena, hodne ji pampelisky, take pribrala ;) , ma ted cca 65-68 g.
Co mi mozna trochu prijde jineho, je plastron.Ona ho vzdy mela spise rovny,ale drive mi nekdy prisel preci jen trosicku vypoukly,ale jen mirne,ted opravdu spise rovny. Take mi prijde trosicku vetsi pruznost plastronu, ale nevim, zda se mi to jen nezda, protoze ji hodne pozoruji. Manzelka mi tvrdi, ze je to stejny ;) .
Chtel jsem se poradit, zda jsou ty docilene teploty v poradku v ramci moznosti a zda je mam nechat? Puvodne jsem je chtel od cervna velmi pomalu zvedat na takovych cca 35 stupnu pod lampou, kdyz mam vyse zminene teploty od brezna az do ted.
Pak jsem se chtel poradit ohledne toho plastronu, zda je pruznost i v tomto stari zelvy v poradku. Pokud by to nebylo v poradku, tak by se prsty pri lehkem dotyku vylozene do plastronu propadaly? Bylo by to neco jako do molitanu nebo neceho podobneho?Ja jen, abych si to mohl predstavit.
Omlouvam se za dlouhou zpravu a predem moc dekuji za kazdou radu.
Posilam i foto plastronu
Přílohy
IMG-20220523-WA0002.jpg
IMG-20220523-WA0003.jpg

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Teploty v terariu.

Příspěvek od euzelva » úte 24. kvě 2022 14:05:15

Plastron i snížení teplot je v pořádku, pokud to více nedokážete alespoň něco ;) Může to být kluk a ti mají plastron prohnutý dovnitř, takže klid. Loňské želvy nemají ještě karapax vyloženě tvrdý, ale tvrdě pružný.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Šafy
Pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 20. led 2022 8:16:50

Re: Teploty v terariu.

Příspěvek od Šafy » úte 24. kvě 2022 19:39:13

Dobry den,moc dekuji za informace ;) .

Odpovědět