Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Změna teplot v teráriu během dovolené

Teploty při chovu želv
Odpovědět
Šafy
Pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 20. led 2022 8:16:50

Změna teplot v teráriu během dovolené

Příspěvek od Šafy » pát 11. úno 2022 0:57:55

Dobrý den,máme cca půlroční želvu zelenavou a během zimí týdenní dovolené došlo ke snížení teploty v teráriu ve studené části na cca 20 stupňů z cca 26 a v teplé z cca 29 stupňů na cca 24 a pod lampou tak asi z 33 na cca 27. Bylo to vlivem teploty v bytě, kdy se netopilo, ale lampy v teráriu samozřejmě běžely dle spínacích hodin.Terárium bylo trochu pootevřené kvůli ventilaci va studené části. Tyto informace mám od příbuzného, který chodil denně želvu krmit a obstarávat vlhčení substrátu atd. Želva dle informací normálně jí, akorát si možná dříve zaleze na noc do úkrytu, jak je aktivní zatím nevím, to uvidím po návratu. Chtěl jsem se poradit, zda mám po návratu po zatopení v bytě opět nastavit původni teploty v teráriu hned, nebo během pár dní nebo spíš nechat tyto nižší teploty pomocí změny zavěšení výhřevné lampy nebo změnou wattů žárovky? Díky moc

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna teplot v teráriu během dovolené

Příspěvek od euzelva » ned 13. úno 2022 15:34:06

Pokud jste dlouhodobě držel letní teploty, nechal bych tyto snížené, v přírodě se také mění chovné podmínky dle období v roce.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Šafy
Pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 20. led 2022 8:16:50

Re: Změna teplot v teráriu během dovolené

Příspěvek od Šafy » ned 13. úno 2022 20:24:49

Dobrý den,děkuji za odpověď. Z dovolené jsme dorazili už včera a po zatopení v bytě se zase teploty postupně zvedly. Želva je v pohodě, leze po teráriu, jí, působí v pohodě, tak se mi asi nechce jí v tom dělat zmatek a zase to hned snižovat a spíš bych si počkal na nějaké změny chování a pak bych začal měnit teploty atd. Máme ji od Vás od listopadu 2021, je ji cca půl roku, držíme doporučené podmínky a pokračoval bych tedy podle chování želvy ;) . Pokuď tím tedy nedělám vyloženě chybu. Děkuji

Šafy
Pokročilý
Příspěvky: 33
Registrován: čtv 20. led 2022 8:16:50

Re: Změna teplot v teráriu během dovolené

Příspěvek od Šafy » ned 13. úno 2022 20:47:01

Dokonce se mi i zdá, že se ani tolik nezdržuje pod lampou, spíš leze ;) , ale to se můze asi měnit a želva si to reguluje sama. Děkuji

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Změna teplot v teráriu během dovolené

Příspěvek od euzelva » pon 14. bře 2022 11:53:07

Vždy je potřeba přizpůsobit chovné podmínky chování želvy, pokud se Vám zdá, že ji nové nastavení vyhovuje lépe, pak není co řešit a ponechat.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět