Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

malé želvy stále spí

Teploty při chovu želv
Odpovědět
VaclavPelikan79
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pon 21. zář 2020 17:02:25

malé želvy stále spí

Příspěvek od VaclavPelikan79 » pon 21. zář 2020 17:07:22

Vloni v srpnu se nám narodilo 6 želv řeckých žlutohnědých, přes zimu v teráriu pěkně narostly na asi 8cm, asi 3 týdny jsme je nechali zimovat v chladu a na léto jsme je dali na zahradu.
Venku nebylo tak teplo, jako v teráriu (26-30), proto většinu času prospaly zahrabané v trávě a hlíně, popř. v seně, které jsem jim do budky připravil. Jindy ale zase jedly i kadily, takže bylo vidět, že žijí.

Před 4 týdny jsme je už vzali domů zase do terária, ale protože ze sena ani nevylezly, zatím jim netopíme a jen jsme svítili. Stále jsou zalezlé a nežerou. V bytě je 22 stupňů.

Nejsme si jistí, zda zimují, jestli schválně a hlavně, jak dlouho vydrží nežrat - jsou prostě ještě malé. Zatímco jejich rodiče dáváme v září do sklepa zimovat a vydrží tam až do jara, tyto malé potvory prostě neznáme. Zároveň se ale obáváme jim zatopit na 26-30, abychom je z případného zimování nebudili.

Prosím Vás proto o radu, jestli je máme dát ještě do chládku do sklepa, nebo naopak zatopit žárovkou.

Děkuji Vám,
Václav Pelikán

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: malé želvy stále spí

Příspěvek od Mirek » pon 21. zář 2020 18:59:56

Snížení aktivity a případně až zimování nastává v důsledku snižování teplot (lépe řečeno na to má v přírodě vliv více faktorů, ale teploty jsou nejvýznamnějším), není to z důvodu, že by se želva sama od sebe rozhodla zimovat. Rovněž ani při pokojové teplotě nemůže být o hibernaci ani řeč. Přenesení domů z výběhu sice mohlo ještě chvíli počkat (i na přesun do sklepa je brzy, já mám želvy přes den ještě aktivní), ale když už jsou doma, začal bych posupně navyšovat teploty.

Odpovědět