Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Celodenní stín

Teploty při chovu želv
Odpovědět
Uživatelský avatar
Yenefer
Nováček
Příspěvky: 7
Registrován: úte 17. čer 2014 17:40:09
Bydliště: Ostrava

Celodenní stín

Příspěvek od Yenefer » ned 22. čer 2014 11:44:37

Dobrý den,
mám cca roční horsfieldii. Mám ji něco přes měsíc, vypadá,že se u nás aklimatizovala, baští jak malá kravička :D , jsou vidět přírůstky a krunýř má tvrdý jako kámen.
Teď můj dotaz,mám pro ni už nachystanou klec na balkoně, teď je v teráriu,kde celý den svítí uvb, výhřevné spíná vždy co hodinu,pod výhřevem cca 38 v okolí těch 25. V noci 23-24. Chci ji vyšoupnout ven, jen mě trápí,že ten balkon je celý den ve stínu. Možná tak kolem 6 ráno tam zasvítí sluníčko na pů hodinky a to je vše. Může jí za ty cca dva měsíce co tam bude,nějak chybnout UVB záření a to přímé slunce? Vyhřeje se nějak z okolní teploty bez slunce,anebo to spíš pojme jako odpočinek?
Pokud zůstane aktivní,můžu ji sem tam nechat venku projít na slunci,ale pokud bude odpočívat asi do ní rýpat nemám co?
Děkuju za odpovědi a mmch moc hezké a přehledné forum ;)

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2916
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Celodenní stín

Příspěvek od euzelva » ned 22. čer 2014 11:53:47

V tomto případě bych ji na balkón dal pouze pokud budou opravdové horka. Jinak hrozí, že z rozežrané želvy se stane neaktivní jedinec. Což by nebylo moc dobré. V tomto případě nedostatek UV záření nemusíte vůbec řešit. Takže závěr je, dát ven když bude teplo bez obav, červenec slibuje už opravdové léto a tam již není co řešit. Však ji domů můžete dát kdykoliv.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Unicorn988
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02. bře 2015 9:41:41

Re: Celodenní stín

Příspěvek od Unicorn988 » pon 02. bře 2015 9:53:10

Může jí za ty cca dva měsíce co tam bude,nějak chybnout UVB záření a to přímé slunce? Vyhřeje se nějak z okolní teploty bez slunce,anebo to spíš pojme jako odpočinek?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2916
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Celodenní stín

Příspěvek od euzelva » pon 02. bře 2015 9:57:08

Moc jsem nepochopil dotaz :shock: , ale želva prostě potřebuje vhodné podmínky a to hlavně teplotní pro chov a její "danou náladu" v aktuálním čase.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět