Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

svícení v teráriu

Teploty při chovu želv
Odpovědět
kika1234
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon 23. čer 2014 13:32:24

svícení v teráriu

Příspěvek od kika1234 » ned 28. zář 2014 16:45:19

Dobrý den, asi před 14 dny jsem přemístila (kvúli stéhování) želvu do terária. Vypadá to že si rychle zvykla. Každý den všechno snézeno a pohyb v teráriu po prvním týdnu je už také klidnéjší. Ne jen boj se sklem =). Každý den svítím denní svétlem a uv os 8 do 18 a výhřevné na střídačku po hodiné. Posledni od 16 do 17. Pod lampou teplota asi 42 stupňú v chladnejší části 23. Teď však začal podzim a želvička si to uvédomuje. Vstává po 9 a jde se najíst. Pak se nahřívá, chvilju chodi a nahřívá se a pak kolem třetí se zahrabe do své nové nory kterou si vytvoríla a kolem 16 usíná. (V domečku už vúbec nespí co zjistila že se umí zahrabat =). Teď bych mela pár začátečnických dotazú.Mam ji nejak zkratit svícení když stejné spí? Nebo kdy bych méla se zménou počkat az do řína a začít simulovat podzim? Jedná se o želvu stepni má radši sucho tak terárko moc nerosím(do vlkého vúbec nechce), koupu jednou týdne. Vím, že želva byla před tím první rok zimovaná, ale mojím jediným chladným místem je lednička. Takže nevím zda zimovat. Bohužel na vánoce pojedu na 14 dní domú, tak se trochu bojím i tohoto pro mé problému. Jinak se se všim držím vašich rad. Doufám, že vše délám správné, ale žadné problemy (chuť k jídlu, vylučování) nepozoruji. I když svým brzkým spánkem mi moje pozorování kvúli práci komplikuje. Když se vracím tak uz spí. Moc dékuji za vaše odpovédi. Trochu jsem se rozepsala, ale radši se chci zeptat na co múžu. Myslím, že jsem víc zmatená než želva =)( omlouvam se za čárky háčky - mám špatnou klávesnici)

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: svícení v teráriu

Příspěvek od euzelva » ned 28. zář 2014 21:08:48

Zeptat se můžete, ale želvu neznám takže orientačně. Měnit teplotu a denní osvětlení dle toho co chcete simulovat, nikoliv podle toho jak se zahrabává. Želvy cítí podzim, tak se některé bojí ochlazení, pokud nepřijde, tak to většinou vzdají a chuť k jídlu se jim vrátí. Pokud snížíte teploty bude to pro ni impuls, že opravdu je tu podzim a aktivitu sníží ještě více. takže rozhodnout co a jak se stejně musíte sama, to za vás nikdo neudělá :roll: Stejné je to se zimováním ano můžete i nemusíte, ovšem pokud jste schopna vytvořit k tomu přijatelné podmínky, to je nejdůležitější.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

kika1234
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pon 23. čer 2014 13:32:24

Re: svícení v teráriu

Příspěvek od kika1234 » úte 30. zář 2014 20:05:01

Dobrý den, děkuji vám za odpověď. Zimovat nebudu, jen jsem se právě chtěla zeptat na tu simulaci. Měla bych teď tedy postupem času simulovat podzim? A potom od toho prosince zase léto? Nechci to nějak nastavit špatně, protože teď mi zelva žere vpohodě, ale začíná víc pospávat. A jeden chovatel mi poradil simulovat léto až do března, což mi prišlo zvláštní,. Jsem z toho velkého množství informací pro začátečníka trochu zmatená :D

Odpovědět