Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Vysoka teplota po vyhrevkou

Teploty při chovu želv
Odpovědět
Smarties
Pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 25. říj 2018 14:20:26

Vysoka teplota po vyhrevkou

Příspěvek od Smarties » sob 17. lis 2018 23:03:48

Dobry den,poradite mi,jak na sparvne klima pro mou zelvu? Jde o Zelenavku 2018. V terariu mam pod vyhrevnou lampou 44stupnu 😳 proto mu chodi jen bobliz,nikdy pod lampu. V prostred teraria je 27 a na konci 23. Chapu,ze musim snizit pod lampou,jen se bojim,ze ve zbytku teraria bude zima. Pri techto nizkych teplotach dum nevyhreju na vice,nez 22-23.
Kolik je optimalni teplota pod lampou?
Predem dekuji

Smarties
Pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 25. říj 2018 14:20:26

Re: Vysoka teplota po vyhrevkou

Příspěvek od Smarties » ned 18. lis 2018 14:32:19

Tak jinak. Stale neco procitam a mam z toho trochu v hlave zmatek. Take proto,ze jsme letos nahodne poridili zelvy dve. Jednu dvouletou stepku,ktera sla pred par dny z venku do lednice a druhou letosni zelenavku,ktera je od porizeni - cca 2 mesice v terariu.
Pred asi tydnem jsem panikarila,Ze ma vyhrevnou teplotu jen 33stupnu. Prestoze byla aktivni,vporadku,pod vyhrevkou nijak nevysedavala. Slozite jsem lampu ponizila a teplota tedy byla 44 stupnu. Tyden hodne spi,pod svetlo moc neleze aje takova apatictejsi. Je to,proto,ze ma nasimulovany letni rezim? Mam ji ho uz nechat? Bohuzel na konci teraria i v takovem pripade nedosahnu vice nez 23stupnu. Kdy ji pripadne nastavit jarni rezim? pocitam,ze v kvetnu pujde ven.
Svitim dennim i UV i vyhrevnou stale stejne. Od 9 do 20. Mam to na spinackach. To asi take neni idealni. Poradite jak je to spravne?
A posledni vec. Prijede mi,ze dost neleze pod UV. Umi si tu potrebu sama regulovat? Nebo ji mam dat UVtreba nad zradlo,abych zajistila,ze se ji UV zareni dostane?
A jeste tedy dotaz k te stepni. Je to nevhhodny,darek synovi. Zakoupena ze zverimexu bez radnych informaci. Pravdepodobne se tedy jedna o jeji prvni zimovani. Jak ji mam nechat dlouho zimovat? Budu ji moci pote vratit ven,nebo jeste dat do teraria? Neaktivni,pripravena zimovat mi prijde asi od poloviny zari. Radne uspana tak tyden.
Mockrat dekuji za pripadne rady,kazdou vitam,at se maj holky dobre a netrpej :(

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Vysoka teplota po vyhrevkou

Příspěvek od Mirek » ned 18. lis 2018 17:43:37

V prvním případě želvy zelenavé bych navrátil podmínky zpět tak, jak byly. Želvě evidentně vyhovovaly, po jejich změně se změnilo její chování.

V případě stepní je těžko soudit. Já osobně bych želvu ze zverimexu nezimoval, protože dost pravděpodobně to bude import a tedy želva s potenciálními zdravotními komplikacemi. Vzhledem k tomu, že už zimujete, nebudil bych ji, ale sledoval. Pokud bude zimování probíhat bez komplikací, tak bych v něm setrval, pokud se objeví komplikace, začal bych budit. Tak či tak bych rozhodně želvu nenechal zimovat celou zimu a po 2-3 měsících uměle probudil a nechal do doby přesunu do venk. výběhu v teráriu (v želvím stole ideálně). Samozřejmě v odděleném chovném prostoru od zelenavé, protože mají jiné nároky a po probuzení bude potřebovat nižší teploty a jiné podmínky chovu.

Smarties
Pokročilý
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 25. říj 2018 14:20:26

Re: Vysoka teplota po vyhrevkou

Příspěvek od Smarties » ned 18. lis 2018 23:42:39

Dekuji,pomalu podminky vratim.

Pan Junek mi na stepku v zari kouknul a prave rikal,ze zimovani potrebuje. Byla uz ospala hodne.
Tak ji za par mesicu probudim,budu zatim hlidat vahu.
Jeste jednou dekuji.

Odpovědět