Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Zvýšení teploty

Teploty při chovu želv
Odpovědět
Tomáš
Nováček
Příspěvky: 14
Registrován: čtv 28. srp 2014 9:35:12

Zvýšení teploty

Příspěvek od Tomáš » sob 12. lis 2016 9:44:59

Dobrý den,
už delší dobu si lámu hlavu nad teplotou jelikož zkončila letní sezona a žačíná zimní přijde mi že teplota v terariu nedosahuje daných teplot mám terarium 100x50x50 výhřevná lampa je 20cm nad substrátem a je to normální 40W žárovka. V suché části mám teploměr a teplota dosahuje 25 stupnu přes den a 20 přes noc. Jelikož mám želvy uhlířské tak si myslím že je to málo. Proto se Vás chci zeptat co s tím udělat jaké je nejlepší řešení přes zimu jestli koupit topný kábel nebo radši nějakou jinou žárovku předem Vám děkuji moc za radu. Nejlepé poradit jakou žárovku.

S pozdravem Kudláček

TondaSchumacher
Borec
Příspěvky: 118
Registrován: stř 05. říj 2016 16:57:04
Bydliště: Opava

Re: Zvýšení teploty

Příspěvek od TondaSchumacher » sob 12. lis 2016 11:50:25

Já bych dal místo 40w žárovky 60w
Pokud by to nepomohlo pak bych řešil dál ;)

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Zvýšení teploty

Příspěvek od Mirek » sob 12. lis 2016 22:09:54

Želvy uhlířské jsou pralesní druh, takže by pole toho mělo být terárium uzpůsobené. Potřebujeme tedy vyšší teplotu v celém teráriu, ale jeden bodový zdroj tepla už tolik ne. Místo zvyšování wattáže, a tím přidáváním pod zdrojem tepla, bych tedy skuečně volil tobný kabel, popř. více slabších tepelných zdrojů rozmístěných tak, aby prohřály celé terárko.

Zvýšení wattáže samozřejmě do jisté míry řešením je, ale vzhledem k tomu, že potřebujete zvednout teplotu v suché části o 3-5°C, je tento způsob poměrně komplikovaný...

Odpovědět