Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Teploty pro zimní období

Teploty při chovu želv
Odpovědět
salamounova_p
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned 27. bře 2022 20:16:35

Teploty pro zimní období

Příspěvek od salamounova_p » ned 20. lis 2022 15:15:05

Dobrý den,
mám téměř rok a půl starou želvu zelenavou (menší forma).
Přichází zima a jako začínající chovatel mám problémy se správným nastavením teplot. Zimování jsem odložila až na 3. zimu (dle doporučení tady na stránkách) takže se snažím simulovat zimu v teráriu.

UVB svícení mám od 7 do 16 (dle venkovního denního světla) vyhřevná žárovka 8-10:00, 11-13, 14-15:30 (takže 5,5 hodin). V terárium je v chladné části asi 20°C a pod vyhřevnou žárovkou okolo 25-27°C.

Želva je aktivní po celý den. Mám pocit že se ale jakoby snaží "utéct" z terária - leze po rozích (možná normální chování). Příjem potravy je menší (souvisí to hlavně s tím, že příroda už tak pestrou stravu nenabízí a ze supermarketu jí moc nechutná - i tak ale jí normálně ... + dávám granule, ty má moc ráda - 4 granule jednou do týdne), zaznamenala jsem úbytek na váze (v létě 50 g teď 46g). Začala spávat mimo domeček - i po zhasnutí světel stále leze a až je taková tma, že nevidí, tak prostě usne tam, kde zrovna je.

Měla bych nadále svícení snižovat? Jen vyhřevné nebo i UVB? Kam až se mám dostat - až do bodu, kdy nebude svítit žádná žárovka?
+přidávám fotku terária
Děkuji, za odpovědi.
Přílohy
16689521221744480737592163352812.jpg

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Teploty pro zimní období

Příspěvek od euzelva » úte 22. lis 2022 7:50:57

Takto bych to zatím nechal, pokud uvidíte, že želva vyloženě jde dále do útlumu, pak je teprve na zvážení zda nadále snižovat teploty a bylo by to vhodné.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět