Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Želva zimní spánek?

Hibernace, délka zimování, jak ji připravit
Odpovědět
martin123
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: stř 06. led 2016 17:22:39

Želva zimní spánek?

Příspěvek od martin123 » stř 06. led 2016 17:47:53

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat... Mám želvu zelenavou a v mnoho článcích o želvách a zimování jsem si četl že zimování není podmínkou a že pokud s ním nemáme dostatek zkušeností tak raději nemáme zimovat... ale poslední dva dny jsem se díval na želvu a byla stále na stejném místě tak jsem začal mít podezření jestli náhodou neusnula do ,,zimního spánku,, ale také jsem se bál toho jestli neumřela .... i když tato možnost se mi moc nezdála jelikož se mi želva zdála celou dobu v pohodě a nejevila žádné známky nemoci apd... potravu, vodu a substrát jsem jí pravidelně vyměňoval ... vlhkost i teplota byla celou dobu v normě ... tak si myslím že jen spí, ovšem mám strach jí budit a nejsem si jistý jestli by to byla dobrá volba ... Tak jsem se chtěl zeptat co by bylo nejlepší v této situaci udělat?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva zimní spánek?

Příspěvek od euzelva » stř 06. led 2016 21:28:55

V teplotách terária se zazimovat nemůže! Ale může mít buď zdravotní problém a nebo se reaguje na změnu počasí....a útlum bude přechodný. U želvy dva dny není žádný čas.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

martin123
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: stř 06. led 2016 17:22:39

Re: Želva zimní spánek?

Příspěvek od martin123 » čtv 07. led 2016 17:11:56

Aha aha .... Děkuji vám za odpověď .... a mám jí teda dát dodatečně do nějakého chladného místa .... nebo ji nechat výhřevné a světelné lampy vypnuté a nechat ji v teráriu?

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Želva zimní spánek?

Příspěvek od Justýna » čtv 07. led 2016 17:15:39

Moje želva třeba na toto období reaguje tak, že už asi 14 dní nežere a cca do 14 hodin chodí do kolečka po celém terárku, vše rozrajtované a nenažere se, chodí i dříve spát...zima na ní jde hlavně poznat v jídle...snad má dobrou výdrž a přečká i o hladu :lol:

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva zimní spánek?

Příspěvek od euzelva » pát 08. led 2016 9:12:14

Pokud řádí, nic vážného to nebude :oops: Želvy nepotřebují jíst každý den ani týden. Nejste schopna určit zda něco jedla pokud tam máte např. seno
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět