Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

samovolné zimování

Hibernace, délka zimování, jak ji připravit
Odpovědět
martinekb
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pát 01. led 2016 21:17:58

samovolné zimování

Příspěvek od martinekb » pát 01. led 2016 21:59:25

Dobrý den pane Junku,
mám od Vás 4 zelenavé a 4 vroubené narozené v roce 2011. Dva roky bydlely v obřím krásném terárku 3x1m v dětském centru. V roce 2013 jsem si musela vzít želvičky domů. Vozila jsem je na léto na chatu. Vybudovala jsem jim výběh 4x2m a ubykaci jim zahrabala pod zem. Přestěhovala jsem sebe i želvy na chatu natrvalo. Chtěla jsem je venku i zimovat. Sklep máme bohužel vytápěný. Přečetla jsem si kde co a tuto zimu se rozhodla to udělat. A jak to tu čtu asi jsem udělala pár chyb. Řídila jsem se tím, aby jejich úkryt byl přes zimu v nezámrzné hloubce. Na podzim sami zalezly do úkrytu. Vyhrabala jsem starý písek, dala nový, slámu a přes úkryt v šíři celého výběhu jsem dala 30cm vrstvu, chvojí, hoblin a celý výběh jsem zaklopila sklem. Vlhkost jsem myslela, že je zajištěná spodem, hlodavci mě nenapadli. Sousedi mají želvu, která běhá po celé jejich zahradě, na zimu se někde zahrabe a na jaře se zase objeví. Je mi jasné, že s prvním sluníčkem můžou želvy vylézt a mohly by umrznout, takže výběh denně kontroluji.
Zajímá mě, zda mým želvám hrozí nějaké přímé riziko?
Můžou být želvy takto celý rok venku?
Nikdy moje želvy nebyly u veterináře (drápky jsem stříhala jsem v terárku, venku si je odřou přirozeně, jinak nikdy nic), je to potřeba? Bydlím Praha - východ, doporučíte mi někoho?
Vápník přidávám a převážně krmím co dá louka, převážně pampelišky.
Foto výběhu v příloze (lzáří 2014)
Za rady předem děkuji. Věra
Přílohy
DSC_0126.jpg
sony112014 019.jpg
sony112014 021.jpg

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: samovolné zimování

Příspěvek od euzelva » pon 04. led 2016 22:28:04

Želvy vypadají spokojeně a jsem rád, že se Vám daří chov. Veterináře jak sama vidíte zdravé želvy nepotřebují, proč také. Co se týče zimování nesmí delší dobu zmrznout! Takže to musíte nějak technicky zajistit a neměli by se moc často budit pokud máte tento úkryt teplejší. Jinak technicky už to musíte zajistit sami ve vašem prostředí ;)
Sousedi riskují jedno, až přijde tuhá zima a želva nebude dostatečně hluboko zahrabaná zmrzne :!: Jestli taková zima přijde uvidíte, ale spoléhat se na náhodu není nejšťastnější řešení :oops:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět