Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Zimovanie v chladničke

Hibernace, délka zimování, jak ji připravit
Odpovědět
kubo pb
Pokročilý
Příspěvky: 43
Registrován: ned 03. srp 2014 14:09:15

Zimovanie v chladničke

Příspěvek od kubo pb » úte 13. říj 2015 9:56:51

Pekný deň prajem všetkým chovateľom, tento rok chcem 1x krát zimovať t. marginata (5 ročná) - minulý rok som zbojkotoval a nechcem aj tento rok -viem že idéalne podmienky sú v pivnici (sklepe) bývame však na byte a tu máme možnosť len v chladničke...ako mám postupovať v tomto prípade? Do akej krabice ju mám dať (plastový box na potraviny/krabica z topánok...) Čím ju mám vyplniť? Treba aj bukové lístie? Ako zabezpečím dostatok vlhkosti? Môžem počas spánku korytnačku vážiť - nezobudí sa? Nebude jej vadiť že je v chladničke kde máme potraviny a často sa otvára?

Mal by som možnosť aj v pivnici, ale to máme na chate kde chodíme iba na víkendy a bojím sa že by tam zmrzla a možno že by jej tam bolo najlepšie, ako to zistiť, či by jej tam bolo dobre?

Posledná otázka: teploty vonku sú už skoro na hranici ideálnych podmienok na zimovanie - na našom zasklenom balkóne je teplejšie lebo tam nefúka studený vietor, ale aj tak tam je dosť zima (8-9 stupňov konštantne), korytnačka mi neje cca. 8 dní, kúpal som ju pred 5 dňami, nebehá len spí - bojím sa že sa ešte dostatočne nevyprázdnila a zaspí s natrávenou potravou, ochladenie prišlo strašne rýchlo ešte pred týždňom žrala a neni som si istý či sa pri takejto zime bude schopná vyprázdniť (zatiaľ som nenašiel trus v substráte, len jeden a to bol možno ešte starý) mám ju ešte nejako nahrievať až sa trošku prebudí a vyprázdni? Tým nahriatím myslím napr. vložiť do úkrytu fľašu s teplou vodou a pod., v žiadnom prípade nie sílné topenie.

Ďakujem.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2917
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimovanie v chladničke

Příspěvek od euzelva » úte 13. říj 2015 18:46:41

Neřešte nic, nechte ji usnout a pak pouze přemístíte do chladničky. Požadavky na substrát jsou aby držel spolehlivě mírnou vlhkost, nebyl toxický a co nejvíce připomínal hlínu. Box nejlépe neprůhledný z plastu ;) Ostatní se dočtete zde http://euzelva.cz/zimovani-odzimovani-zelvy
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

kubo pb
Pokročilý
Příspěvky: 43
Registrován: ned 03. srp 2014 14:09:15

Re: Zimovanie v chladničke

Příspěvek od kubo pb » stř 14. říj 2015 8:18:32

Ďakujem :D

Odpovědět