Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Nezimování

Hibernace, délka zimování, jak ji připravit
Odpovědět
Tipsporter
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pon 12. říj 2015 20:00:43

Nezimování

Příspěvek od Tipsporter » pon 12. říj 2015 20:02:41

Mám 2 hermanky, u jedné je možné že to je Gréka. Chovám je v teráriu celoročně, občas je vezmu ven vyvenčit. Letos jsou již natolik velké a staré (3 roky), že jsem se rozhodl poprvé zimovat, nicméně jakmile se blíží či už nastala doba počátku zimování, tak začínám panikařit. Již jsem si pořídil miniledničku. Četl jsem na vašem webu, že želvy bez zimování bezproblémů žijí, nicméně je problém s reprodukcí. Žádám Vás o radu, jak velký problém s reprodukcí to je? Nezimované želvy nemohou mít potomky vůbec? Nebo o kolik % klesá šance na plození potomků?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezimování

Příspěvek od euzelva » pon 12. říj 2015 22:20:02

V tomto věku se Vám pravděpodobně ještě zdaleka množit nebudou. Problém u nezimujících jedinců se týká pouze dalšího reprodukčního roku a ničeho jiného. Zimovat je sice můžete, ale nejdříve musí usnout. A to se většinou spolehlivě podaří ve venkovním prostředí. Doma to jde většinou obtížně, ale pokud jsou unavené i tam se to může podařit.....
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Tipsporter
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pon 12. říj 2015 20:00:43

Re: Nezimování

Příspěvek od Tipsporter » sob 17. říj 2015 13:04:43

Dobrý den,
chápu dobře, že když nebudu např. 20 let zimovat, pak jednou zazimuju tak se může reálně stát že želva bude plodná?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nezimování

Příspěvek od euzelva » sob 17. říj 2015 15:05:02

Přesně tak, a jsou i případy kdy nezimovaná samice snesla oplodněná vajíčka, to je spíše výjimka než pravidlo
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět