Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Ako kúpať korytnačku pred zimovaním?

Hibernace, délka zimování, jak ji připravit
Odpovědět
kubo pb
Pokročilý
Příspěvky: 43
Registrován: ned 03. srp 2014 14:09:15

Ako kúpať korytnačku pred zimovaním?

Příspěvek od kubo pb » čtv 27. srp 2015 16:51:17

Pekný deň, chcem sa spýtať nakoľko pomaličky ale isto už prichádza obdobie útlmu a hibernácie, tento rok budeme 1x zimovať (t. marginata, samec, 5ročný), viem že ju treba nechať vo výbehu (v mojom prípade na balkóne) až do prvých mrazov, treba však korytnačku aj kúpať aby sa zbavila všetkej nestrávenej potravy, moja otázka teda znie: Ako mám kúpať korytnačku, keď je teplota vonku nízka? Po koľkých dňoch sa dá približne určiť, že už je úplne vyprázdnená? Mínulý rok nejedla už 3 týždne ale akosi som zbojkotoval a zimovanie odložil o rok, bál som sa že korytnačka mi bude strácať na hmotnosti a musel by som ju predčastne zobudiť a to by jej 100% viac uškodilo....Akú teplotu vody mám zvoliť - teplotu rovnakú ako v prostredí? Mne by sa určite nechcelo kúpať v 10C vode, nie som ľadový medveď :) , ako to je teda s tým?

2. otázka - v poslednej dohe náš samček je dosť agresívny, vidím že rád by sa páril nakoľko veľmi reaguje na akékoľvek podnety, rád kúše do prstov a pod...je to záležitosť celého života, alebo takéto búrlive nálady má teraz ako keby v obdobý puberty? Tu na stránkach som čítal, že marginaty sú dosť kľudné oproti ostatným druhom, ale tá naša bude asi výnimka. Samičku si nemôžeme dovoliť nakoľko necheme skončiť s veľkým stádom kedže bývame zatiaľ len na byte a k dispozícií sú výbehy len cez výkendy, ináč je balkón voľba č. 1. Ďakujem.

kubo pb
Pokročilý
Příspěvky: 43
Registrován: ned 03. srp 2014 14:09:15

Re: Ako kúpať korytnačku pred zimovaním?

Příspěvek od kubo pb » čtv 27. srp 2015 16:54:15

Pardon za gramatické chyby :oops:

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Ako kúpať korytnačku pred zimovaním?

Příspěvek od Mirek » čtv 27. srp 2015 21:08:54

1. Ve venkovním výběhu je jediná chovatelova starost pouze ve správný okamžik přesunout želvy do zimoviště, vše ostatní si jinak zařídí želva jak potřebuje - sama pozná, že přijde zima, tak už moc nejí a poue se vyprazdňuje, popř. pokud chce sama se může vykoupat v misce. Vždyť v přírodě je také nikdo nekoupe a vše si obstarávají samy...

2. Na tuto otázku je těžké odpovědět. Určitě bude divočejší na jaře, pak by se měl alespoň trochu zmírnit, ale jestli se někdy uklidní, to zjistíte časem :)

kubo pb
Pokročilý
Příspěvky: 43
Registrován: ned 03. srp 2014 14:09:15

Re: Ako kúpať korytnačku pred zimovaním?

Příspěvek od kubo pb » pát 28. srp 2015 8:43:00

Ďakujem moc krát ;)

Odpovědět