Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Úbytek váhy před zimováním

Hibernace, délka zimování, jak ji připravit
Odpovědět
Ivetka
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob 22. lis 2014 16:03:29

Úbytek váhy před zimováním

Příspěvek od Ivetka » sob 22. lis 2014 16:06:13

Dobrý den, prosím vás o radu. Mám želvy ve venk. výběhu, chtěla jsem zimovat, už pomalu usínají tak měsíc nejsou moc aktivní a nežerou, Jedna zhubla z 700 na 540 gramů a druhá menší z 450 na 290. Jsme ted na vážkách zda se pustit do zimovaní nebo raději pomalu přesunout do terária. Vím že želvy neznáte a nemůžete moc soudit, ale nevím jestli nezhubly až moc. Napadlo mě zazimovat a je vážit je a když budou furt hubnout tak je probouzet, už jsem přečetla celý váš web ale furt váhám? Máte někdo stejný problém s hubnutím. děkuji

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Úbytek váhy před zimováním

Příspěvek od euzelva » sob 22. lis 2014 17:40:49

Tak na tom jsme všichni stejně. Letošní podzim byl nadprůměrně teplý a želvy sice nežraly, ale vydávaly energii. Takže některé dost výrazně hubly. Ono záleží s jakou váhou to porovnáváte, jestli s maximálnáí během roku nebo například ze začátku září, to je velmi podstatný rozdíl. Takto to vyloženě vypadá dost dramaticky, ale já osobně bych to tak neviděl. Pokud želva když ji vezmete do ruky stále působí jako těžká, tak bych to neřešil a zimoval. V podstatě želvy jsou připravené, teploty klesají a během následujících dnů tvrdě usnou. Pokud by šla v zimovišti stále váha dolů i ve vlhkém prostředí zvážil bych jejich probuzení.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Ivetka
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: sob 22. lis 2014 16:03:29

Re: Úbytek váhy před zimováním

Příspěvek od Ivetka » sob 22. lis 2014 19:18:00

Děkuji za radu :) ještě jeden dotaz, jedu ted na dva týdny pryč myslíte že je lepší želvy zazimovat už zítra nebo až za ty dvy týdny? ted mají boudu venku zateplenou a je v ní 5 stupnů + pokud bude zima můžou tam rodiče dát třeba na noc láhev s teplou vodou ale zazimovat si je netroufají :) tak jestli je nechat ještě dva týdny venku? :) a váha jim tak pokleska cca za 2 měsíce

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Úbytek váhy před zimováním

Příspěvek od euzelva » sob 22. lis 2014 19:38:53

Tak nějak jsem nepochopil dotaz, zazimování je několika týdenní proces. Takže venku mohou zůstat celou zimu a pouze nesmí zmrznout.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět