Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Zimování želv

Hibernace, délka zimování, jak ji připravit
Odpovědět
Lenka Blaháková
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon 25. kvě 2020 11:26:55

Zimování želv

Příspěvek od Lenka Blaháková » stř 09. lis 2022 23:47:52

Dobrý den,
poprvé zimuji 3 želvy vroubené - 3 letou a 2 čtyřleté - od Vás zakoupené.
Moc prosím o radu od kdy počítat 10% ubýtek na váze. Bojím se, aby přežily. Od května až do teď jsou stále ve venkovním výběhu. Sleduji počasí, kdy noční teploty budou klesat k nule. Zatím zde na Jižní Moravě nešly pod 4 stupně. Již mám nachystanou bedýnku přesně podle vašeho postupu jenže mě zajímá, když byla váha ke konci září 1,želvy - 354g, 2,želvy - 411g, 3- želvy- 426g. A nyní mají 324g - 373g - 384g. Již se přiblížili úbytku 10% jen nevím zda už nyní je zle či se 10% úbytek počítá až od přesunu do bedýnky.
Prosím ještě o jednu radu. Chtěla jsem již želvy během dne přesunout, protože ve sklepě je stab. teplota kolem 7 stupňů - nicméně spala jen jedna, zbylé dvě jsem proto ponechala ve výběhu. Po chvíli se ale probrala i ta co jsem ji přesunula do bedýnky. Rozlepila oči a velice mě zneklidnilo, jak je měla uslzené -tekoucí, zakalené. Myslíte prosím, že je to normální, když se zřejmě ze spánku probrala nebo má problém ve formě očního zánětu? Tudíž nezimovat a postupně zvyšovat teplotu.....
Mockrát předem děkuji za odpověď.
Lenka B.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimování želv

Příspěvek od euzelva » pát 11. lis 2022 16:45:33

Zdravotní stav nedokážu posoudit, ale jak sama vidíte na přesun je bohužel ještě brzy, je docela teplo. Musíte vydržet a do sklepa až spící a neaktivní.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět