Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

zimování želvy stepní

Hibernace, délka zimování, jak ji připravit
Odpovědět
aylostera
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon 07. lis 2022 14:45:55

zimování želvy stepní

Příspěvek od aylostera » pon 07. lis 2022 14:50:49

Dobrý den,
prosím o radu. Připravuju na zimování moji stepní želvu. Postupně snižovala aktivitu, byla zahrabaná v pokojovém teráriu, několik dnů už nežrala, ukázkově si vyprazdňovala střeva, tak jsem ji přemístila do nevytápěného pokoje (aktuálně cca 15 stupňů), ale najednou se vyhrabala.
Mám ji začít znovu krmit? A jak se svícením? Bojím se, že když ji krmit nebudu, tak zeslábne (výraznější ochlazení zatím nehlásí), a když ji krmit budu a nebudu svítit, tak nebude schopná správně trávit.
Já vím, ona by měla sama přestat přijímat potravu. To právě udělala, ale teď se obávám, že by si něco dala.
A ještě bych se ráda zeptala - jak je to s podestýlkou při zimování u stepní želvy? Vlhká nebo ne? Každý tvrdí něco jiného. Prý stepní želvy vlhkost nesnášejí?
Moc děkuji za každou radu, želvu mám ze zverimexu a rady prodavače se mi zdály neodborné (natírat krunýř olejem apod.), tak sháním informace jinde.
S pozdravem
Vobořilová

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: zimování želvy stepní

Příspěvek od euzelva » úte 08. lis 2022 22:49:53

Přesun do teploty 15 stupňů byl unáhlený, to sama vidíte. Vrátil bych ji tam kde byla a uvidíte, pokud bude aktivní je potřeba ji krmit a zimování prostě posunout na vhodnější dobu. Při zimování by měla mít podestýlka pro tento druh mírnou vlhkost. Nemůžete ji zimovat v absolutním suchu. Mějte na paměti, že všude tam kde želvy zimují je sychravo, nehostinné počasí, nízké teploty a s tím jde ruku v ruce i hodně velké vlhko a to hlavně vzdušné ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

aylostera
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pon 07. lis 2022 14:45:55

Re: zimování želvy stepní

Příspěvek od aylostera » stř 09. lis 2022 6:30:31

Děkuji za odpověď. A jak s tím svícením? Můžu krmit bez svícení nebo mám znovu zapnout i výhřevnou žárovku?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: zimování želvy stepní

Příspěvek od euzelva » stř 09. lis 2022 9:49:08

Podle aktivity zatím to zkuste bez a uvidíte.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět