Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Zimování

Hibernace, délka zimování, jak ji připravit
Odpovědět
Betka
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř 15. zář 2021 16:16:51

Zimování

Příspěvek od Betka » stř 15. zář 2021 16:54:42

Dobrý den. Máme od května želvu, jejíž jsem druhý majitel. Želva byla původně chovaná celoročně v terariu. U nás šla do venkovního výběhu, kde si troufám říct, byla spokojená.
K dotazu. Želva se koncem srpna zahrabala do hlíny v domečku. Pred týdnem jsem ji chtěla zkontrolovat a vyhrabala ji. Venku totiž je skoro letní počasí a podle toho, co jsem zde četla se zahrabávají později. Hned otevřela oči, do hodiny se najedla. 2dny se chovala normálně, zrala, vyhrivala se, v noci v domečku. Teď je znova zahrabaná, i když jsou vysoké teploty🤔. Je to normální? Co s ní?
Děkuji za rady.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Zimování

Příspěvek od Mirek » čtv 16. zář 2021 16:37:19

Koncem srpna začaly být výraznější noční poklesy, želvy to vnímají a mohou zalézat. Zejména pro terárkové želvy, které jsou zvyklé na dlouhodobě vyšší teploty, může být tento impulz intenzivnější. Pokud je želva jinak v pořádku, neznamená to problém.

Betka
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř 15. zář 2021 16:16:51

Re: Zimování

Příspěvek od Betka » pát 17. zář 2021 17:14:51

Mirek píše:
čtv 16. zář 2021 16:37:19
Koncem srpna začaly být výraznější noční poklesy, želvy to vnímají a mohou zalézat. Zejména pro terárkové želvy, které jsou zvyklé na dlouhodobě vyšší teploty, může být tento impulz intenzivnější. Pokud je želva jinak v pořádku, neznamená to problém.
Děkuji za odpověď.
Mám ji tedy nechat odpočívat? Ale nechci ji klasicky zimovat, to si netroufám. Chtěla jsem ji dát podle teplot v průběhu rijna do terária přes zimu a na jaro zase ven.
Nebo ji mám přemístit domů hned? Zase si říkám, že pár týdnů odpočinku jí prospěje.
Moc dekuji za váš čas

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimování

Příspěvek od euzelva » pát 17. zář 2021 22:39:03

Já bych ji nechal odpočinout minimálně dva měsíce, vyloženě to potřebuje. Nemusí dopadnout dobře po krátké době je dát do terária, na to pozor. Vždy by se mělo postupovat dle potřeb zvířete nikoliv přání chovatele ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Betka
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: stř 15. zář 2021 16:16:51

Re: Zimování

Příspěvek od Betka » sob 18. zář 2021 10:01:48

euzelva píše:
pát 17. zář 2021 22:39:03
Já bych ji nechal odpočinout minimálně dva měsíce, vyloženě to potřebuje. Nemusí dopadnout dobře po krátké době je dát do terária, na to pozor. Vždy by se mělo postupovat dle potřeb zvířete nikoliv přání chovatele ;)
Dobře. Takto jsem to měla na mysli. Jen se zahrabala podstatně dříve, než jsem čekala. Doufám, že jí to udělá dobre. Zahrabala se do hlíny v domečku, nahoru jsem dala slámu.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimování

Příspěvek od euzelva » ned 26. zář 2021 21:18:44

Určitě ji to prospěje, jinak by to nedělala takto brzy.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět