Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

nezatažené nohy zimující želvy

Hibernace, délka zimování, jak ji připravit
Odpovědět
ipr
Matador
Příspěvky: 83
Registrován: úte 08. črc 2014 16:07:06

nezatažené nohy zimující želvy

Příspěvek od ipr » ned 06. pro 2020 15:06:42

Tuhle zvláštnost jsem ještě u svých zimujících želv neviděl. Samec želvy zelenavé zimuje s vytaženýma nohama a hlavou - po celou dobu zazimování - myšleno venku v domku i teď v boxu. 2.12. jsem přendával želvy z venku do zimovacích boxů. Zimovací podmínky v boxech ideální, to je teploty mezi 1 až 6 stupni, v denním rozptylu cca 2 stupně. Venkovní teploty posledních dnů byly mezi 6 až -3°C Na samcovi není nic neobvyklého. Spí jako ostatní želvy, ale ty jsou vzorově zatažené. Mohl by jste mi k této neobvyklé situaci dát nějaký komentář? Děkuji.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: nezatažené nohy zimující želvy

Příspěvek od Mirek » pon 07. pro 2020 23:45:40

Osobně s tím nemám zkušenost, některé moje želvy zimují jen s napůl vytaženými končetinami, hlava je zatáhnutá. Pokud je jinak vše v pořádku, asi bych to neřešil.

Uživatelský avatar
mgeisselreiter
Matador
Příspěvky: 86
Registrován: pon 21. bře 2016 16:51:18

Re: nezatažené nohy zimující želvy

Příspěvek od mgeisselreiter » úte 08. pro 2020 19:46:04

Doplním citaci z knihy od Natašy Velenské odhledně zimování:
"Občas provádíme kontrolu a vyhrabaná zvířata zpětně zahrabeme. Pokud jsou vyhrabané opakovaně a leží obvykle s vytaženými a doširoka roztaženými končetinami, raději zimování ukončíme (i když některé želvy tak zimují, pozice zvířete pevně zataženého v krunýři je ideální)."

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: nezatažené nohy zimující želvy

Příspěvek od euzelva » ned 03. led 2021 14:25:56

To nikdy nesleduji a problémy nejsou, zimují jak jim to vyhovuje, zásadně nevyhrabávám. Myslím, že je to zcela individuální a není to důležitý faktor. Daleko důležitější je hmotnost zimující želvy.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět