Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Zkusit je zazimovat?

Hibernace, délka zimování, jak ji připravit
Odpovědět
Andhal
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pát 25. zář 2020 8:00:40

Zkusit je zazimovat?

Příspěvek od Andhal » pát 25. zář 2020 8:08:04

Dobrý den pane Junek, prosím, mám na Vás dotaz. Jsem bezradná. Máme 10 let dvě želvy zelenavé. Přes léto je dávám ven do venkovního výběhu a cca v polovině září je přenáším do vnitřního terária, které má manžel v kanceláři. Je pravda, jak želvy rostly, že by mohlo být větší - rozměry jsou 90 x 46 x 47. V úterý jsem je přesunula už dovnitř, ale pořád přemítám, zda je nemám zkusit "zazimovat". Nevím, zda je to dobrý nápad, když jsem to nikdy nedělala a nejsou na to zvyklé a taky už jsem je přendala dovnitř... Prosím, poradíte mně? Moc moc děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Zkusit je zazimovat?

Příspěvek od Mirek » sob 26. zář 2020 18:04:28

Odpověď na otázku zimovat/nezimovat chovatel nemůže nechat na poslední chvíli, to rozhodnutí by mělo padnout již v létě. Samozřejmě od této doby lze kdykoliv vycouvat (např. kvůli špatné kondici) a nezimovat. V každém případě je to ale čas, během kterého sledujete kondici želva sama se připravujete na zimování (znalostmi i po technické stránce). Ve Vašem případe, pokud jsou již navíc želvy doma, bych od toho upustil a zvážil to příští rok.

Odpovědět