Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Zimování

Hibernace, délka zimování, jak ji připravit
Odpovědět
MonikaTichackova
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: stř 26. pro 2018 9:49:49

Zimování

Příspěvek od MonikaTichackova » stř 26. pro 2018 14:32:05

Dobrý den, chtela bych Vas poprosit o radu, jestli je to možné. Koupili jsme si na Vánoce mladou ( prý půl roku) suchozemskou želvu. V prodejně mi řekli, ze si mysli, ze by raději už spala a odpovídala. U nas je ted aktivní, cely den porad leze, ale už asi 10 dni vůbec nezere ( tyden byla u babicky, aby ji děti dostaly až na Vánoce). Ja jsem chovala 25 let zelvu a ta taky často nezrala, ale vždycky jsme ji zazimovavali. U vas jsem si přečetla, ze raději doporučujeme nechat v terárium a snížit teplo, možná je to nas případ, ale to se muže stát, ze třeba měsíc nebude nic jist? Jinak zespodu ma krunýř tvrdý a rovny, ale seshora ma jeden ten článek na hřbetu krunýře výrazněji propadly, to měla, když jsme ji už kupovali. Stolici měla jednou, takze v prodejně asi jedla, možná se potřebuje adaptovat, nevim, nerozumím tomu. Děkuji. Monika Tichackova

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimování

Příspěvek od euzelva » stř 26. pro 2018 15:00:49

Důležitá je chovná historie želvy, pokud ji neznáte a je hodně aktivní, tak ji chovné podmínky sedí a v žádném případě nechce zazimovat :!: Strava, želvy jsou hodně konzervativní, takže zjistit v prodejně co ji dávali a navázat na to. Pokud to z nějakého důvodu není možné zkuste pestrou paletu doporučené stravy pro suchozemské želvy. No a uvidíte co ji chutná :) Želva si dá nakonec říci, až dostane hlad, což u nich trvá někdy klidně i měsíc, tak si dá ještě ráda říci. Hlad donutil i větší borce.....než je želva. ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět