Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

přehozené zimování

Hibernace, délka zimování, jak ji připravit
Odpovědět
Nikča
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř 18. črc 2018 7:51:24

přehozené zimování

Příspěvek od Nikča » stř 18. črc 2018 7:56:25

Dobrý den, mám želvu stepní, ale bohužel už druhý rok po sobě má přehozené zimování.. Usne mi v létě a v zimě je náramně čilá. Můžete mi prosím poradit co s tím? Mám strach, abych ji neublížila. Děkuji za rady :)

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: přehozené zimování

Příspěvek od Mirek » stř 18. črc 2018 15:49:02

Pro želvu stepní je přirozená estivace = letní spánek, je tedy možné, že popisujete tento jev. Nic jako přehozené zimování není, nebo mi alespoň není známo. Pokud chováte želvu venku, což je pro tento druh (a nejen tento) nejlepší, pak nechte vše na přírodě. Pokud chováte doma, záleží na nastavených podmínkách, které musí odpovídat druhu a chování želvy.

Nikča
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř 18. črc 2018 7:51:24

Re: přehozené zimování

Příspěvek od Nikča » stř 18. črc 2018 16:23:09

Aha, to jsem netušila. Želvu mám doma v terárku… Želva přestala jíst a zalezla do domečku. Přestala jsem jí tudíž svítit a topit. Mám zase začít, nebo co mám prosím dělat? Nebo jí mám nechat až se vyspí?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: přehozené zimování

Příspěvek od euzelva » stř 18. črc 2018 21:39:31

Přehozené zimování je běžné u želv které nezimují jsou v teráriu a na léto jdou ven. Na snížené teploty reagují letním spánkem. Není to sice klasické zimování, ale odpočinek. Pokud je v zimě aktivní potřebuje odpočinek, sama vidíte, že ho vyžaduje. Vypněte tedy vše a nechte ji odpočinout. Nemá cenu něco lámat přes koleno ;) Stepní želvy patří k nejméně aktivním želvám během roku a jsou schopné klidně 2/3 roku prospat.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Nikča
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř 18. črc 2018 7:51:24

Re: přehozené zimování

Příspěvek od Nikča » čtv 19. črc 2018 8:05:06

Dobře, moc Vám děkuji. Tak ji nechám vyspat, hlavně, že je v pořádku :)

Odpovědět