Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Želva nechce odpočívat

Hibernace, délka zimování, jak ji připravit
Odpovědět
Hermína
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pon 22. led 2018 22:17:47

Želva nechce odpočívat

Příspěvek od Hermína » pon 22. led 2018 22:46:27

Dobrý den,
mám 3 měsice letošní mládě t.hermanni, které vykazuje známky unávi, ale stále se budí. Želva má propadlý a měkký plastron, začala usínat a trávit moc času po lampou,chuť k jídku jí zůstala, ale už moc nepobíhala a v ukrytu nikdy moc nespala, začala spát v chladné časti na kamenech. Začala jsem s úlumem osvitu ( výchozí hodnoty -chladná čast 22 C , pod lampou 30 C ). Ted jsou již přez týden všechna světla zhasnutá a akvárko zakryté, teplota v pokoji 18-20 C. Želva přez den spí , večer se začne budit. Obejde akvárko a pak zase usne. Znamená to že nechce odpočívat? Vůbec nevím co mám s ní délat a nerada bych jí nějak ublížíla:( Váhu si drží stále stejnou. Akvátko každý den rosím. Poraďte mi, prosím jak mám v tuto chvíli postupovat. Děkuji

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2910
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Želva nechce odpočívat

Příspěvek od euzelva » úte 23. led 2018 9:45:12

Takže především dle popisu želvy soudím asi toto. Pokud je to opravdu tak, že želvě rapidně změkl karapax, nepotřebuje zimovat, nýbrž je nemocná nebo nevhodně chovaná pro toto období. Tento stav a teď se mě to nepíše dobře, ale v 99% končí úhynem přes všechna následující opatření či léčbu. Otázkou je jak hodně ho má měkký, pokud je i v horní části jako nafukovací balonek, tedy prsty se propadají při tlaku je to ono.
Kdyby želva potřebovala odpočinek a byla unavená, tak při tomto postupu chovu jak popisujete toho využije, a někde se prostě zašije. a bude odpočívat. To, že je vlastně stále aktivní, i přes nevhodné chovné podmínky pro aktivitu znamená, že problém je někde jinde než v únavě, či potřebě zimovat. Vámi popisované teploty a to zejména v chladné části při běžném provozu jsou moc nízko a v podzimním období dle stylu jsou většinou na 24 - 26 stupních.
Těžko na dálku bez detailní znalosti konkrétní želvy radit, ale já bych se vrátil k teplotám co jste měla a zvedl je zejména v chladné části, ale postupně.Pokud odvápnění dosáhlo už určité hodnoty, což takto nelze určit, bude želva nadále stále více měknout, přidá se apatie a konec......Budu určitě nejen já rád, když sem napíšete zpětnou vazbu. Děkujeme
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět