Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Kontrola želvy během hibernace

Hibernace, délka zimování, jak ji připravit
Odpovědět
Dejwik2504
Matador
Příspěvky: 53
Registrován: pát 29. srp 2014 1:51:01

Kontrola želvy během hibernace

Příspěvek od Dejwik2504 » pát 15. pro 2017 0:31:36

Dobrý večer,

měl bych dotaz ohledně kontroly želv během jejich zimování. Nejdříve jak často kontrolujete? Dále bych chtěl navázat otázkou na posouzení zdravotního stavu želvy. Želvy zimuji sám už několik let a zatím nebyl problém, dnes jsem želvy vážil a kontroloval oči a přišlo mi, že jedna z želv měla po asi minutové manipulaci lehce otevřené oko, dá se říct, že se jednalo o malou škvírku. Druhé oko měla zdravě "nateklé" a normálně zavřené. Druhá želva byla v pořádku. Po přibližně 6ti týdnech zimování si váhu zachovaly. Je tento jev s lehce otevřeným okem běžný? Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola želvy během hibernace

Příspěvek od euzelva » ned 17. pro 2017 0:07:29

Ano při manipulaci, či světle některé želvy oči občas otevřou. Takže toto je bych řekl normální. Ovšem samozřejmě může jít i o nějaký problém to se nikdy vyloučit nedá, ale toto není vodítko. Záleží na mnoha okolnostech a zda hibernace je o.k napoví jak hmotnost želvy, tak případná hybnost. Pokud želva pochoduje po zimovišti je to většinou špatně. Polohu měnit může, ale aktivní by být neměla. Já je nekontroluji, protože jsou všechny totálně zahrabané. Pouze věnuji pozornost těm, co se případně vyhrabávají na povrch.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Dejwik2504
Matador
Příspěvky: 53
Registrován: pát 29. srp 2014 1:51:01

Re: Kontrola želvy během hibernace

Příspěvek od Dejwik2504 » ned 17. pro 2017 2:28:31

Díky. Taky bych s nimi nejradši nemanipuloval, ale nejsem schopný zajistit, aby byl substrát stále vlhký kvůli proudění vzduchu. Mám je zazimované v exoterra inkubátoru a jak ventilátor ochlazuje vzduch, tak substrát vysychá. V boxech se nijak výrazně nehýbou, vše mi přijde vpohodě.

Odpovědět