Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Rada

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
benduszha
Pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: pon 21. zář 2015 16:00:04

Rada

Příspěvek od benduszha » sob 16. led 2016 18:40:42

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat co by ste mi doporučili si do terária ještě pořídit mám ho už nějakou dobu, ale něco mi tam pořád chybí. Mám kořeny, ale želvy na ně rády lezly a problém byl, že se převrácely, tak jsem jim to dal pryč. Nechci je o nic ochuzovat, tak děkuji za rady.

Jan Benda
Přílohy
12545847_1147739161911189_646616005_o.jpg

vendelín
Matador
Příspěvky: 76
Registrován: pon 14. zář 2015 19:48:20

Re: Rada

Příspěvek od vendelín » sob 16. led 2016 19:12:07

benduszha píše:Dobrý den, chtěl jsem se zeptat co by ste mi doporučili si do terária ještě pořídit mám ho už nějakou dobu, ale něco mi tam pořád chybí. Mám kořeny, ale želvy na ně rády lezly a problém byl, že se převrácely, tak jsem jim to dal pryč. Nechci je o nic ochuzovat, tak děkuji za rady.

Jan Benda
Já jsem hodně spokojená s pozadím - želva u něj tráví spoustu času, řekla bych, že se cítí bezpečněji. Na pozadí je možné přidělat různé větve a rostliny.
http://euzelva.cz/pozadi-3d-exo-terra-90-x-60-cm

Možná se mi to zdá, ale u vás bych dala víc substrátu a potom můžete zasadit maličký stromeček nebo dát dovnitř květináč do půlky zahrabaný a okolo mech. S větším množstvím substrátu můžete udělat vnitřní prostředí členitější.

Hodně věcí jsem si přitáhla z lesa a moje želva si oblíbila kopeček z mechu v suché části - také se mi stávalo, že se převracela, tak jsem tak dlouho měnila uspořádání kamínků a teď je to snad v pořádku. Mimo dekorace máme z přírody donesené mravence, brouky a jiné potvory - takže opatrně... :)

Osobně se mi líbí uspořádání terária a venkovního výběhu tohoto chovatele...http://euzelva.cz/fanklub-chovatelu-zelv-galerie/172

A níže je terárko naše.
Přílohy
DSC_0367.jpg
DSC_0287.jpg

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Rada

Příspěvek od Justýna » sob 16. led 2016 19:38:17

Odkaz pěkný, ale je tam na mě moc nebezpečných míst na spadnutí a s tím, jak vidím, jak moje želva leze přes mostek a co by slezla normálně a skáče přes hranu, proto ho mám jen centimetr od země, aby maximálně spadla na šišku a nepřevrátila se celá, tak takhle vysoké mosty bych neriskovala. Ono není asi příjemné ležet celý den na zádech a čekat na záchranu :lol:

vendelín
Matador
Příspěvky: 76
Registrován: pon 14. zář 2015 19:48:20

Re: Rada

Příspěvek od vendelín » sob 16. led 2016 19:48:53

Justýna píše:Odkaz pěkný, ale je tam na mě moc nebezpečných míst na spadnutí a s tím, jak vidím, jak moje želva leze přes mostek a co by slezla normálně a skáče přes hranu, proto ho mám jen centimetr od země, aby maximálně spadla na šišku a nepřevrátila se celá, tak takhle vysoké mosty bych neriskovala. Ono není asi příjemné ležet celý den na zádech a čekat na záchranu :lol:
Řekla bych, že zrovna tato chovatelka to má dost vychytaný... jestliže nemá můstek umístěný pod lampou (a to nemá), tak nevidím žádný problém (zas taková výška to není). V přírodě želva překonává také různé překážky. Pokud do terária umístíte různé kořeny, kameny a kůru, tím želvě usnadníte přetočení bez vaší pomoci.
To byste potom nemohla chovat dvě želvy - hrozí, že o sebe "zakopnou" a zůstanou tam chuděry ležet na zádech celý den... :D

benduszha
Pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: pon 21. zář 2015 16:00:04

Re: Rada

Příspěvek od benduszha » sob 16. led 2016 20:04:21

kde se dá sehnat tak parádní prolézačka? je to perfektní
Přílohy
zakaznici_fotky-875.jpg

vendelín
Matador
Příspěvky: 76
Registrován: pon 14. zář 2015 19:48:20

Re: Rada

Příspěvek od vendelín » sob 16. led 2016 20:16:05

benduszha píše:kde se dá sehnat tak parádní prolézačka? je to perfektní
Podezírám autorku, že si ji doma "spíchla" sama. :-) Je super...

benduszha
Pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: pon 21. zář 2015 16:00:04

Re: Rada

Příspěvek od benduszha » sob 16. led 2016 20:19:25

vendelín píše:
benduszha píše:kde se dá sehnat tak parádní prolézačka? je to perfektní
Podezírám autorku, že si ji doma "spíchla" sama. :-) Je super...
takovou zručnost bych tedy chtěl mít. :-) škoda že se něco takového neprodává hned bych to bral.

Uživatelský avatar
Lucina
Matador
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 02. dub 2015 11:27:06

Re: Rada

Příspěvek od Lucina » ned 17. led 2016 11:43:33

Aj tie moje velmi radi preliezaju vsetko, teraz mame 70cm akvarko ale za dva tyzdne sa stahujeme a ja uz mam vybavne metrove, takze sa konecne vysantim v zariadovani :lol:
Takto niekedy zvyknu skoncit, ked ich len tak napadne skocit "rybicku" :D
nohy.jpg
A takto mame akvarko teraz:
akva.jpg

Uživatelský avatar
aly
Pokročilý
Příspěvky: 37
Registrován: stř 12. lis 2014 10:17:40

Re: Rada

Příspěvek od aly » ned 17. led 2016 12:17:50

benduszha píše:kde se dá sehnat tak parádní prolézačka? je to perfektní
Opravdu jsem překážky vyráběla sama ;) a rozmístění určitě nebylo nebezpečné,na to jsem myslela...želvy to zbožňovaly,pořád běhaly nahoru a dolů,ale už jim mostky začaly být tėsné,tak jsem je zrušila... Ale rozhodně doporučuju, za tu námahu to stojí ;)

ipr
Matador
Příspěvky: 83
Registrován: úte 08. črc 2014 16:07:06

Re: Rada

Příspěvek od ipr » ned 17. led 2016 13:05:48

co chybí? větší plochý kámen, jehož přelézáním si želvy obrušují drápy

vendelín
Matador
Příspěvky: 76
Registrován: pon 14. zář 2015 19:48:20

Re: Rada

Příspěvek od vendelín » ned 17. led 2016 13:37:52

aly píše:
benduszha píše:kde se dá sehnat tak parádní prolézačka? je to perfektní
Opravdu jsem překážky vyráběla sama ;) a rozmístění určitě nebylo nebezpečné,na to jsem myslela...želvy to zbožňovaly,pořád běhaly nahoru a dolů,ale už jim mostky začaly být tėsné,tak jsem je zrušila... Ale rozhodně doporučuju, za tu námahu to stojí ;)
Smekám - ale výrobu nedám... ;) Máte fotku i současného terária?

vendelín
Matador
Příspěvky: 76
Registrován: pon 14. zář 2015 19:48:20

Re: Rada

Příspěvek od vendelín » ned 17. led 2016 13:38:58

Lucinka - vy teda máte momentky ze života želv... :lol:

benduszha
Pokročilý
Příspěvky: 29
Registrován: pon 21. zář 2015 16:00:04

Re: Rada

Příspěvek od benduszha » ned 17. led 2016 13:40:49

vendelín píše:
aly píše:
benduszha píše:kde se dá sehnat tak parádní prolézačka? je to perfektní
Opravdu jsem překážky vyráběla sama ;) a rozmístění určitě nebylo nebezpečné,na to jsem myslela...želvy to zbožňovaly,pořád běhaly nahoru a dolů,ale už jim mostky začaly být tėsné,tak jsem je zrušila... Ale rozhodně doporučuju, za tu námahu to stojí ;)
Smekám - ale výrobu nedám... ;) Máte fotku i současného terária?
Máte to ještě? koupil bych to od Vás :-)

Odpovědět