Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

želva zelenavá - propadlý krunýř

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Aneta111
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát 27. lis 2015 18:48:16

želva zelenavá - propadlý krunýř

Příspěvek od Aneta111 » pát 27. lis 2015 18:51:00

Dobrý den,
2 týdny zpátky jsem si koupila dvě mladé želvičky zelenavé na burze. Nejsou od žádného překupníka, ale od chovatele s mnoholetýma zkušenostma. Před chvilkou jsem je dávala vykoupat, a všimla si, že jedna má nahoře trošku jakoby propadlý krunýř, což určitě neměla, když jsme jí kupovali. Každý den svítíme 12 hodin UVB, dostávají pampelišky a jiné bylinky, sem tam granule, stravu každý den posypáváme strouhanou sépiovkou. Nevíte, čím by to mohlo být, a co to pro želvičku dále znamená? Děkuji moc za rady.
Ještě bych dodala, že želvičky jsou dost živé a zbaštit toho dokážou každý den taky hodně. Do teďka jsem si myslela, že jim nic nechybí :cry:
Přílohy
Amy.jpg

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: želva zelenavá - propadlý krunýř

Příspěvek od euzelva » pát 27. lis 2015 18:54:17

To bych neřešil pokud neměkne, každý jedinec není prostě ideální ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Aneta111
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát 27. lis 2015 18:48:16

Re: želva zelenavá - propadlý krunýř

Příspěvek od Aneta111 » pát 27. lis 2015 19:00:23

Jsou u mě teprve dva týdny a za tu dobu jsem nezpozorovala ani měknutí, ani tvrdnutí. Jediné, co jsem se kde dočetla je, že by mohla být vyschlá, ale to se mi nezdá, protože mají každou noc vlhký substrát a koupeme 2x týdně. Vyděsilo mě to hlavně proto, že to tak ještě před nedávnem doopravdy neměla, tudíž jsem si myslela, že musím něco dělat špatně. Nicméně děkuji moc za odpověď, jsem aspoň trochu klidnější. Ještě dotaz: spravit už se to asi nespraví že? Všude jsem četla, že deformace krunýře jsou nevratné :( A setkal jste se s tím už někdy? Děkuji moc ještě jednou

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: želva zelenavá - propadlý krunýř

Příspěvek od euzelva » pát 27. lis 2015 19:06:54

S takovými jsem se setkal po stovkách, a je ještě hodně času aby se to spravilo nebo naopak totálně zhoršilo. Stavbu krunýře ovlivňuje více faktorů a nikdy nevíte dopředu jak to dopadne. Útěchou může být fakt, že málokdy je to fatální a většinou jde pouze o kosmetickou záležitost.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Odpovědět