Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Octěnky v akváriu

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
mholemovic
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: sob 17. říj 2015 18:03:51

Octěnky v akváriu

Příspěvek od mholemovic » ned 08. lis 2015 19:26:55

Dobrý den,vyráběla jsem si sama substrát z písku a lignocelu.V akváriu poletuje stále jedna nebo dvě octěnky. Můžu nějak ovlivnit jejich výskyt? -Méně vlhčit,nebo dát kupovaný substrát?

Uživatelský avatar
Justýna
Veterán
Příspěvky: 448
Registrován: čtv 09. dub 2015 19:11:19

Re: Octěnky v akváriu

Příspěvek od Justýna » ned 08. lis 2015 20:10:14

Já mám zas mraky broučků, co si libují ve vlhkém substrátu(něco jak jsou např.v květináčích), takže při další výměně vše dobře vyčistím a písek z venku propeču v troubě, brouci mi tam vadí. Kupovat substrát kvůli tomu nehodlám, takhle ho mám vyrobený v korunových položkách, nebudu někomu dávat 150 nebo víc za substrát

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Octěnky v akváriu

Příspěvek od Mirek » ned 08. lis 2015 20:13:35

Časem se vyskytnou, i když máte kupovaný substrát.. Lze je redukovat přimícháním krmného vápence do substrátu, pravděpodobně jim vadí lehce zásadité pH substrátu, nicméně 100% se jich asi zbavit nejde..

mholemovic
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: sob 17. říj 2015 18:03:51

Re: Octěnky v akváriu

Příspěvek od mholemovic » ned 08. lis 2015 20:50:14

Substrát už jsem měnila dnes,protože jsem se dala do aktivního boje proti těm potvůrkám,tak jsem chtěla dát přes noc lahvičku šťáva+jar,ale samozřejmě jsem tu lahvičku převrhla a musela jsem vyčistit celé akvárko.Teď jsem dala větší sklenici s tímto driákem a zavěsila jsem mucholapku,tak uvidíme.Hlavně to zas nevilít! A ten vápenec je,jak se s ním sypou trávníku proti mechu?

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Octěnky v akváriu

Příspěvek od Mirek » pon 09. lis 2015 0:11:31

To nevím, jestli se tím sype mech, ale k dostání by to mělo být jako krmný vápenec, nebo jen jako vápenec.. Buď to budou mít v chovatelských potřebách nebo v zahrádkářských potřebách.. Chemicky je to totéž čím se sype želvám jídlo (uhličitan vápenavý), akorát v menší čistotě, což pro tyto účely nevadí.

Odpovědět