Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

kousající želva

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Rezy
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: stř 30. zář 2015 18:36:33

kousající želva

Příspěvek od Rezy » stř 30. zář 2015 18:46:11

Dobrý den, máme v bytě 4 letého samečka želvy zelenavé, je velice vitální.
Co mě ovšem trápí je, že ho máme volně v bytě a v posledím čtvrt roce nás začal kousat do noh....napadlo mě, jestli by mu nepomohla v odnaučení kousání třeba přítomnost další želvy. Nebo jaký na to máte názor? Do rodiny nám přibude miminko a nerada bych, aby musel být želvák najednou zavřený jen v terariu.
Ještě ohledně nového přírustku- můžeme k němu dát i mláďátko želvy zelenavé nebo raději mám shánět želvu obdobného stáří jako je on, u které už bude jisté, že se jedná o samičku?

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: kousající želva

Příspěvek od Mirek » stř 30. zář 2015 21:13:18

Tak je to samec, tudíž je jeho chování normální. Další želva pravděpodobně nepomůže, protože půjde po tom, co se hýbe a je zrovna v dosahu. Terárium nebo lépe želví stůl není pro želvu mučením, právě naopak si myslím, že by mu to prospělo, protože na podlaze 100% nemá zajištěny vhodné chovné podmínky.

Fibrom
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: stř 15. čer 2016 23:00:46

Re: kousající želva

Příspěvek od Fibrom » úte 22. kvě 2018 19:10:05

Mirek píše:
stř 30. zář 2015 21:13:18
Tak je to samec, tudíž je jeho chování normální. Další želva pravděpodobně nepomůže, protože půjde po tom, co se hýbe a je zrovna v dosahu. Terárium nebo lépe želví stůl není pro želvu mučením, právě naopak si myslím, že by mu to prospělo, protože na podlaze 100% nemá zajištěny vhodné chovné podmínky.
Dobrý den,
máme obdobný problém, náš želvák ochočený, vždycky jsme si ho brali na ruku a bez problému, max reagoval na nalakované nehty od přítelkyně. Teď když ho vytáhneme z terárka,když škrábe, tak nás automaticky kouše do ruky, nebo kdekoliv může...Tohle je normální chování a už to tak bude pořád? Nejde s tím nic udělat? Je to samec a má cca 3 roky.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: kousající želva

Příspěvek od Mirek » úte 22. kvě 2018 23:02:59

Na to je jednoduchá odpověď. Váš samec dospívá a k tomu je tady jaro. Toto chování je pro samce normální a pravděpodobně už mu zůstane.

Klara
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: stř 16. led 2019 13:46:58

Re: kousající želva

Příspěvek od Klara » stř 16. led 2019 14:04:08

Dobrý den,
máme doma také želvu - samice, 9let. Když ji pustíme po domě, občas najde partnera a kouše ho do nohy. Mě to nedělá :D . Myslíte, že ji něco na něm vadí? Mě to přijde úsměvné, jemu zas tak ne :D
Děkuji

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: kousající želva

Příspěvek od Mirek » stř 16. led 2019 15:43:04

No to ví jenom ta želva a asi se to nedovíte. :D

Odpovědět