Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Nátěr zadní stěny terária

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
GLADEC
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. srp 2014 11:58:44

Nátěr zadní stěny terária

Příspěvek od GLADEC » pon 22. pro 2014 0:37:43

Dobrý den pane Miloši, chtěl bych se Vás zeptat, jaké máte zkušenosti s natíráním zadní stěny terária.V současné době mám v terárku tapetu, ale co si budeme povídat, každá tapeta časem vezme za své a vybledne. 3D pozadí vypadá pekně, ale vadí mi, že zužuje terárium. Takže bych rád zadní a boční strany natřel (nastříkal) barvou, lakem. Mohu se zeptat, co používáte vy, vypadá to pekně a ještě jsou v tom takové černé tečky, jakoby zrnka. Hezky je to vidět tady: http://euzelva.cz/technicke-navody-postupy. A poslední dotaz, je to natřené z vnitřní nebo venkovní strany? Četl jsem u ostatních příspěvků, že do svátků jste v jednom kole, takže přeji hlavně klidné a pohodové svátky a odpověď počká až bude čas a chuť. Děkuji

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2911
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nátěr zadní stěny terária

Příspěvek od euzelva » pon 22. pro 2014 19:12:47

Určitě nátěr z venkovní strany jako to mám já :D
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

ipr
Matador
Příspěvky: 83
Registrován: úte 08. črc 2014 16:07:06

Re: Nátěr zadní stěny terária

Příspěvek od ipr » čtv 05. úno 2015 18:52:12

A co toto: strukturovaný polystyren tlouštky 2 cm, dají se do něj vybrousit různé hrbolky, natře se STRUKTUROVANOU (venkovní omítky) vodou ředitelnou barvou DENAS. Barva zaschne za 10 minut, dá se posypat křemičitým pískem, namočeným štětcem v jiné barvě (nebo špinavým od jemné rozpuštěné hlíny) se udělají šmouhy. Barva drží, vlhko ji nevadí, není jedovatá. Může se to omývat. Je to ověřené. Deska polystyrenu 120 x 60 cm stojí 60,- kč. Bohužel za barvu už výrobce neví co si říct. Léto 2011 jsem 3 kilový belíček koupil za 370 kč, nyní v lednu 2015 stojí 980 kč. Až na tu cenu pozadí super.

ipr
Matador
Příspěvky: 83
Registrován: úte 08. črc 2014 16:07:06

Re: Nátěr zadní stěny terária

Příspěvek od ipr » čtv 05. úno 2015 19:01:16

Ještě jsem zapomněl dodat, že škvíru mezi pozadím a stěnami terária vyplníme transparentním (bezbarvým) NEUTRÁLNÍM ! (nerozleptává polystyren) silikonem. To aby se za něj nedostávaly mušky atd. Do pozadí jdou připíchnout třeba umělé květiny, nebo na něj můžete tím silikonem přilepit kamínky, větvičky atd.

GLADEC
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: stř 20. srp 2014 11:58:44

Re: Nátěr zadní stěny terária

Příspěvek od GLADEC » čtv 05. úno 2015 20:58:30

Děkuji za tip ;) , na internetu jsem viděl velmi podrobné návody jak takové pozadí z pomocí polystyrenu, horkovzdušné pistole, lepidla na kachličky a různých drtí, písků vyrobit a vypadá to velmi přirozeně. Zejména u Agam se to hodně používá. Mně šlo mi spíše o barvu (něco jiného než Balakryl), kterou sklo natřít, aby to vypadalo pěkně a zárověň drželo na skle. Na internetu jsem jich na sklo moc nenašel, ale je pravda, že příliš času jsem tomu nevěnoval. Přesto děkuji ;) .

Odpovědět