Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Myjete si ruce, když saháte na želvu?

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Uživatelský avatar
Richenza
Pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: pon 16. čer 2014 22:00:32

Myjete si ruce, když saháte na želvu?

Příspěvek od Richenza » pon 23. čer 2014 10:12:42

Dlouho jsem přemýšlela, jestli se mám zeptat na takovouto zvláštní věc. Ale nedá mi to, zajímá mě, jak to dělají ostatní chovatelé. Když čistím a upravuji terárium nebo výběh, dělám to v chirurgických rukavicích nebo si pak umyju ruce. Ale když želvičky hladím a beru do ruky, nemám pak pocit, že bych byla špinavá a nemyju se. Můžete mi, prosím, napsat, jak to děláte vy?

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2916
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Myjete si ruce, když saháte na želvu?

Příspěvek od euzelva » pon 23. čer 2014 11:15:38

Tak nevím zda Vám jde o osobní hygienu nebo co se týče bezpečnosti chovu :?: V prvém případě si každopádně umyji ruce pokud skončím s prací u želv. Druhý případ je krmení u jednotlivých druhů a případné čistění výběhů. Tam si ruce při každém přechodu od jednoho druhu želv k druhému ruce důkladně dezinfikuji :!: :!: :!: A to vždy proto aby nedošlo k přenosu něčeho z jednoho druhu na jiný a i z důvodu bezpečnostních. Případná nákaza a rozšíření do celého chovu by Vám mohla pak zničit celý chov. Takže je to důsledná prevence před rozšířením čehokoliv a případnými jinými problémy ;)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Honza 111
Pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: stř 02. črc 2014 8:20:12

Re: Myjete si ruce, když saháte na želvu?

Příspěvek od Honza 111 » pát 01. srp 2014 8:10:25

Pane Miloši, mohl bych se prosím zeptat jaké nákazy hrozí? Vždyť když máte zdravé a odčervené želvy a nepřidáváte nějaké další z importů, nebo nově koupené, tak u nás se přece nemají čím nakazit (myslím tím parazity) pokud je nemá ani jedna želva, jelikož parazité z ptáků a savců nemohou na želvách parazitovat, alespoň podle mých informací. Třeba takový zápal plic?, ale to zase na želvě poznáte a dáte ji do karantény.
Děkuji.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2916
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Myjete si ruce, když saháte na želvu?

Příspěvek od euzelva » pát 01. srp 2014 8:21:43

To co říkáte je přeci nesmysl, vždy je možnost nákazy a zdroj by se dalo říci odkudkoliv :!: Viry, bakterie...všude v prostředí je toho spousta. Navíc některé druhy želv mají např. krevní parazity, střevní mikroflóru co jiné druhy nesnášejí a je to pro ně likvidační atd. Stačí se řídit pravidlem:
Prevence skoro nic nestojí :!: V případě zjištění nějaké fatální nákazy může být již pozdě. Znám více chovatelů co přišli tímto způsobem o celý chov. Mnohdy jsou to stovky želv :shock:
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Uživatelský avatar
Honza 111
Pokročilý
Příspěvky: 35
Registrován: stř 02. črc 2014 8:20:12

Re: Myjete si ruce, když saháte na želvu?

Příspěvek od Honza 111 » pát 01. srp 2014 8:51:10

Děkuji.

Odpovědět