Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

podzim mimo domek

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
ipr
Matador
Příspěvky: 83
Registrován: úte 08. črc 2014 16:07:06

podzim mimo domek

Příspěvek od ipr » čtv 16. říj 2014 13:09:12

Mám skupinu, nyní již dvouletých marginát. Již loni jsem si všiml, že ač celou dobu pobytu venku poctivě zalézaly do domečku, v září a hlavně říjnu jedna (občas dvě) každou noc začaly přespávat v koutě pod trsem trávy. Ta která tam noci přespávala v celku tak čtyři týdny, po přesunu do terária zemřela (za týden). Nyní se mi toto děje s další želvou. Jak si vysvětlit toto chování? Trošku obav se mi vrací, teď když půjdou zase do terárka, i když je mám po celou dobu ve skvělém stavu.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: podzim mimo domek

Příspěvek od Mirek » čtv 16. říj 2014 14:39:49

Vaše obavy chápu, nicméně pochybuji, že by úmrtí bylo způsobeno přespáváním mimo boudu. Ledaže by zrovna v dané oblasti byl přízemní mrazík, pak by s tím želva mohla mít problém. Jestli se to však mohlo projevit s odstupem, nevím. Ovšem ze zkušenosti mohu napsat, že želvy jsou lepší než kdejaká předpověď počasí, a jakmile má být zima, tak se hrnou do boudy. A pak to samozřejmě mohla být náhoda. Předpokládám, že příčinu úmrtí předchozí želvy neznáte.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2918
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: podzim mimo domek

Příspěvek od euzelva » čtv 16. říj 2014 21:59:17

Želvy se chovají venku ukázkově a jsou pouze dvě možnosti co je příčinou úhynu, a to nemoc nebo fatální chyba při přesunu domů. Nemusí to být nemoc v pravém slova smyslu, ale např. nějaká virová nákaza....Pokud se to bude opakovat určitě bych želvu dal na pitvu.
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

Jiřina
Pokročilý
Příspěvky: 49
Registrován: pát 20. čer 2014 9:58:07

Re: podzim mimo domek

Příspěvek od Jiřina » pát 17. říj 2014 8:47:05

Plus treti moznost uhynu...nestastna nahoda.
Take nemyslim,ze by spanek mimo bouddu mel vliv na uhyn po takove dobe. Zrejme chyba pri prendani do vnitrnich prostoru:-(

Odpovědět