Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Podivné chování

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Jaru Hata
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: úte 04. srp 2020 7:43:49

Podivné chování

Příspěvek od Jaru Hata » úte 04. srp 2020 18:49:22

Dobrý den, než Vás poprosím o radu, musím napsat, že stránky i forum sleduji přes dva roky a jsem Vaše fanynka, máte můj veliký obdiv, Vy i Mirek...takže o želvách jsem si myslela, že se na zimu šoupnou do krabice od bot, žádná starost, nějaký salát a tradá, nudný zvíře... ale náš nejmenší a nejzelenější člen rodiny mě absolutně dostal, zkrátim to, zbožňuji ho, všechno podřizuji jemu, zbytek rodiny dost šikanuji jen aby byl Háta šťastný...trochu ho podezírám, že je mu moje láska, dost jedno...aktuálně je Háta na letním bytě ve výběhu na terase a konečně můj dotaz, je možné, že v dešti nechce být v domečku a trampuje na nejvyšším místě výběhu? v absolutím lijáku, celé poslední tři dny, přestože v domku je zvyklý spát, zahrabává se v něm, vlhkost i teplotu tam má ok ...uz to dělal minulý rok, jak začne pršet, tak spí/je venku... děkuju předem za reakci a přeju fajn den

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Podivné chování

Příspěvek od Mirek » úte 04. srp 2020 21:44:14

U některých svých želv taky sleduji zvýšenou aktivitu během deště a některé se uchýlí ke spánku v místě, kde na ni prší. Pokud má možnost se schovat do kryté boudy, tak bych to neřešil.

Uživatelský avatar
mgeisselreiter
Matador
Příspěvky: 86
Registrován: pon 21. bře 2016 16:51:18

Re: Podivné chování

Příspěvek od mgeisselreiter » úte 04. srp 2020 22:10:27

Tak jako Mirek i já to pozoruji u svých želv a nijak to neřeším, protože si myslím, že želva asi ví, co dělá. :D

Jaru Hata
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: úte 04. srp 2020 7:43:49

Re: Podivné chování

Příspěvek od Jaru Hata » stř 05. srp 2020 19:45:06

..ok, děkuju za vaše odpovědi ...jen jsem spíš myslela, jestli to v našem případě není o něco nížeji položeným domečkem a že bezpečnější místo je na kopečku, pod jedličkama ;) .. děkuju a mějte krásný zbytek dne ...přestalo pršet a Háta už právě teď chrní v domku

Odpovědět