Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Nežere, nepřibírá, ale aktivní

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
maryse
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát 03. říj 2014 19:35:41

Nežere, nepřibírá, ale aktivní

Příspěvek od maryse » pát 03. říj 2014 19:47:45

Přes léto jsem měla želvu neustále venku a bez problémů, na konci léta jsem ji přes noc začala dávat dovnitř, zpočátku vše v pohodě. Při této příležitosti jsem i předělala terárko a udělala jí ho pořádně - nevím jestli je to novým prostředím (pořád je totiž u skla), počasím, blížící se zimou... prostě asi poslední měsíc jsem jí neviděla pořádně žrát jako dřív a začíná mě to děsit. Aktivní je - neustále leze a všude možně šplhá, především tedy u skla.

Co se týče váha tak na jaře měla 80 přes léto skoro 90 ted jsem jí vážila opět a měla 82. Nevidím žádné známky onemocnění - oči jasné, při překlopení na záda je hned zpátky, pohyblivá, šplhá kam nemá...

Zkouším i různou stravu - jak zeleninu tak ze zahrady, ale sem tam si kousne a to je vše. Nějaké doporučení? Bojím se i kvůli zazimování, které vloni bylo tak začátkem listopadu.

Uživatelský avatar
euzelva
Administrátor
Příspěvky: 2919
Registrován: stř 11. čer 2014 6:44:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Nežere, nepřibírá, ale aktivní

Příspěvek od euzelva » pát 03. říj 2014 20:15:57

Vaše želva vykazuje veškeré znaky zdravého jedince :) To, že běhá okolo skla je změna prostředí a o tomto si můžete přečíst zde: http://euzelva.cz/nespokojena-zelva Kolísání váhy vzhledem k ročnímu období je naprosto běžné, z toho bych si hlavu vůbec nedělal. Žrádlo ji dávejte jak jste zvyklá a časem se to upraví. To co bylo loni nemusí být letos s ohledem na případný zimní odpočinek. Proto vyčkejte a uvidíte :)
Chovatel sedmi druhů suchozemských želv - https://euzelva.cz/

maryse
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: pát 03. říj 2014 19:35:41

Re: Nežere, nepřibírá, ale aktivní

Příspěvek od maryse » pát 03. říj 2014 20:46:47

Děkuji moc, jsem ráda :). Běžně totiž žrala neskutečně a ted nic. tak uvidím jak to bude letos :)

Odpovědět