Diskuzní fórum Suchozemská želva

Přejít na web euzelva.cz

Témata bez odpovědí | Aktivní témata

FAQ Hledat

Všechny časy jsou v UTC+02:00

Monitorování výběhu

Co se jinam nevešlo
Odpovědět
Frito
Pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: pát 19. zář 2014 18:09:01

Monitorování výběhu

Příspěvek od Frito » sob 08. úno 2020 14:40:33

Dobrý den,

letos jsem chtěl monitorovat výběh kvůli snůškám, ale chtěl jsem to vyřešit co nejlevnějším způsobem. Máte nějaký tip? Přemýšlel jsem buď o klasické kameře nebo nějaké minikameře s powerbankou (tam je ale problém délka záznamu) nebo časosběrné video to se mi ovšem stále zdá drahé. Některé akční kamery jsou velmi levné ale nemají tuto funkci. Nemáte někdo radu jak to vyřešit co by poměr cena - kvalita zase tolik nehraje roli protože se na to stejně nebudu dívat v HD.

Uživatelský avatar
Mirek
Víc než Želva
Příspěvky: 2072
Registrován: úte 17. čer 2014 18:15:08
Bydliště: Brušperk, Brno

Re: Monitorování výběhu

Příspěvek od Mirek » sob 08. úno 2020 15:02:48

To se spíš budete muset zeptat někde, kde se tomu věnují, já tomu moc nerozumím. Teoreticky by Vám stačilo, aby webkamera vyfotila výběh například každých 15 minut (a v noci by fotit nemusela). Tím by se dala použít paměť o malé kapacitě a záznamu by se tam vešlo dost.

Uživatelský avatar
mgeisselreiter
Matador
Příspěvky: 86
Registrován: pon 21. bře 2016 16:51:18

Re: Monitorování výběhu

Příspěvek od mgeisselreiter » sob 08. úno 2020 18:45:43

Toto přesně mám vyřešeno. Full HD IP kameru jsem koupil přes eBay z Číny za cca 1000 Kč. Mám kameru bez WiFi i bez vložené karty umožňující přímý záznam. Je tedy potřeba k výběhu mít natažen ethernetový kabel, nebo to jde přes Power adaptéry (internet přes el. síť, je potřeba mít u výběhu elektrickou zásuvku). Záznam řeším přes záznamové zařízení, což je malá krabička s harddiskem připojená do LAN sítě doma. Dostal jsem zdarma jako vyřazený. Místo toho se dá použít např. starý notebook s připojeným externím velkým diskem (bude zapnuté nepřeržitě, notebook má celkem malou spotřebu), také by se dal využít např. mini PC Raspberry Pi nebo domácí centrum zábavy - NAS server, kde máte filmy a pod. a běží nepřetržitě. Také se dá nahrávat někam do cloudu. Součástí kamery je i sw, který má nějaké funkce nahrávání. NASy také mohou podporovat kamery. Zkrátka možností je mnoho. Záznam je pak možné zpětně procházet, i zrychleně, mazat staré záznamy apod. Nahrávání se také dá naplánovat, aby nejelo pořád, např. od 6 do 20 hodin. Také kvalita se dá nastavit - horší kvalita = menší objem dat...

Frito
Pokročilý
Příspěvky: 31
Registrován: pát 19. zář 2014 18:09:01

Re: Monitorování výběhu

Příspěvek od Frito » stř 12. úno 2020 16:29:46

IP kamera by to vyřešila jenom jsem nechtěl do toho moc investovat a hledal jsem levnější řešení, ale jak zjišťuji tak to asi bude nejlepší řešení

Odpovědět